Yükleniyor...

0.26 BTC Ödüllü Duvar Resminin Şifresi Çözüldü

Paris'teki bir sokakta bulunan duvara çizilen 0.

BTC Ödüllü Duvar Resmi

Paris’teki bir sokakta bulunan duvara çizilen 0.26 BTC ödülü (yaklaşık 1.000 dolar) duvar resminde yer alan şifre kısa bir süre önce çözüldü. Duvar resmi sanatçısı Pascal Boyart tarafından çizilen duvar resmi ünlü Eugène Delacroix resminin modern bir yorumuydu. Duvar resminde 0.26 BTC ödüllü bir şifre olduğunu ve şifreyi çözenin ödülü kazanacağını söyleyen sanatçının bu çıkışı büyük dikkat çekmişti. türkçe rap yeni şarkılar

Şifrenin Çözüm Şekli Paylaşıldı

İçinde 0.26 BTC ödüllü bir şifre bulunan duvar resmi sanatçının Twitter’da paylaşması sonrası bir haftadan daha kısa bir süre sonra çözüldü. Sanatçı, resmin orijinalindeki silahlı 19. yüzyıl devrimcilerini Fransa hükümetine karşı iki aydır eylem yapan sarı yeleklilerle değiştirmişti. Resmin o andaki çevrimiçi görüntüsünü Twitter hesabında paylaşan sanatçı, fotoğrafa bakarak bazı ipuçlarını çıkarmanın mümkün olduğu halde şifreyi çözmek için duvarın önünde fiziksel olarak olmak gerektiğini belirtmişti.

Antoine adındaki bir Twitter kullanıcısı şifreyi çözmeyi başaran isim oldu. Antoine, organizasyonunun yakında resmin hikayesini ve şifrenin nasıl çözülebildiğini ayrıntılarıyla yayınlayacağını söyledi. Bu açıklamanın ardından şifrenin çözümüyle ilgili birçok görsel Twitter’da paylaşıldı.

https://twitter.com/rickledoux1/status/1084484113942409219

Şifreli duvar resmi sarı yeleklileri temsil etse de bazıları protestoların karakterini Bitcoin’in kökenine benzettiler. Kısa bir süre önce Max Keiser, protestocuları Euro’larını BTC’ye dönüştürerek Fransız bankacılık sisteminden uzaklaşmaya davet etmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x