Yükleniyor...

0,2 BTC’yi 100 Bin Dolara Çıkaran Bitcoin Analisti, Kripto Ticaret Stratejisini Açıkladı

Popüler bir Bitcoin trader’ı, 0,2 BTC ile 100.

02 BTCyi 100.000 Dolara Cikaran Bitcoin Analisti Kripto Ticaret Stratejisini Acikladi

Popüler bir Bitcoin trader’ı, 0,2 BTC ile 100.000 dolar kazanınca tüm dikkatleri üzerine çekti. Analist takipçilerine başarılı kripto ticaret stratejisini açıkladı.

Luke Martin’in düzenlediği Youtube yayını olan Venture Coinist’in yeni bölümünde, kripto para analisti SalsaTekilla, riskin nasıl yönetileceğine dair görüşlerini açıkladı ve şunları söyledi:

“Piyasayı, sabit bir dinamizm terimleriyle düşünüyorum. Diyelim ki long bir pozisyona 11.800 dolardan girdim ve 12.000 doları hedefledim. Bu durumda stopumu 11.700 dolara ayarlarım. Benim risk-ödül oranım ikiye bir… Piyasa hareket ettikçe risk ödülüm de değişiyor. Diyelim ki 11.900 dolardayız. Birden 100 dolar kazanmak için 200 doları riske atıyorum. Bu yüzden ne zaman bir pozisyonda olsam şartları daima değerlendiriyorum.”

Bitcoin Analisti Listenin Başında Yer Alıyor

Kripto topluluğundaki en şeffaf yatırımcılardan biri olarak bilinen SalsaTekilla, Bybit’in dünya liderlik listesinin başında yer alıyor.

Piyasayı sıcağı sıcağına takip eden SalsaTekilla, avantajının, düşük zaman dilimlerinde volatiliteyi artıran bir ticaret tekniği olan scalping’den geldiğini söylüyor.

“Ne kadar uzun süre ticaret yaparsanız, o kadar fazla dış faktörleri hesap edersiniz…. Haftada birkaç gün ticaret yaparsanız, piyasayı etkileyen türden haberleri kaçırırsınız. Bir ticarette ne kadar çok zaman harcarsanız, ticaretinizi etkileyen dış faktörler nedeniyle o kadar çok riski azaltırsınız.”

Kripto stratejisti ayrıca günlük trader olarak piyasayı sürekli olarak izlediğine dikkat çekiyor.

“Farklı araçlar, haberler kullanıyorum. İyi bir haber bülteni almaya çalışıyorum. Sadece Japon şamdan çizelgeleri kullanmıyorum, sipariş defterlerini de biraz izliyorum. Zincir içi analizleri, haberleri, sahip olduğum belirli piyasa istatistiklerini izliyorum.”

Trader, belirli bir ticareti yapıp yapmaması ve bunu nasıl yönetmesi gerektiğini değerlendirmek için tüm verileri kullandığını belirtiyor. Ek olarak, SalsaTekilla kaldıraçla işlem yaparken birkaç önemli stratejiyi vurguluyor:

“Kaldıraçlı ticaret yaptığınızda, bir stop-loss kullanmanız gerekiyor. Bir geçersiz kılma planına sahip olmanız ve riskinizi çok sıkı tutmanız gerekiyor.”

Analist, geçimini sağlamak için ticaret yapmak isteyenlerin, dezavantaja sahip olduklarını vurguluyor:

“Sadece bu işten para kazanmaya çalışıyorsanız ve yedek paranız yoksa, para kazanmak için baskı altındasınız demektir.  Bir anlamda daha az avantajınız var. Omzunuzda çok fazla baskı var ve bazı işlemlerde buna katlanamayabilirsiniz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x