Yükleniyor...

0x (ZRX)’den Fark Yaratan Girişim: Instant

Bir Blockchain projesi olan 0x (ZRX), Instant adındaki girişimini duyurdu.

0x ZRX

Bir Blockchain projesi olan 0x (ZRX), Instant adındaki girişimini duyurdu. Instant ile merkezi olmayan uygulamalardan ya da internet sitelerinden token alınabiliyor. Projenin pazarlama sorumlusu Matt Taylor bu önemli gelişmeyi duyurarak token’ların en iyi fiyattan satılacağını söyledi.

Instant, tümüyle açık kaynak kodlu bir yazılım bütünü ve her merkezi olmayan uygulamanın ihtiyaçlarına çözüm sunacak şekilde uyarlanabiliyor. Uygulamalarına Instant’ı entegre eden geliştiriciler istemeleri durumunda yüzde 5’e kadar işlem ücretinden pay alabiliyorlar.

0x, kendi internet sitesinde geliştiriciler için bir grafik düzenleyici aracını da paylaştı. Bu düzenleyiciyi kullanarak JavaScript kodu herhangi bir merkezi olmayan uygulamaya veya internet sitesine yüklenebiliyor. 0x, Instant’ın yetersiz görülmesi durumuna karşı ise diğer kütüphanesi olan AssetBuyer’ı tavsiye ediyor. AssetBuyer aracı, Instant üzerinde mutlak kontrolü sunan ve tamamen isteğe bağlı olarak ayarlanabilen bir araç.

0x, Ethereum tabanlı olduğu için Instant’ın ERC20 token ve ERC721 değerleriyle uyumlu çalışacak. Buna ek olarak bazı popüler stablecoin’ler ve OmiseGo, FunFair, Augur ve BAT da yazılım içerisinde satın alınabilen kripto para birimleri olacaklar.

Blockchain projesine göre, önceden tek bir uygulama içerisinde bir veya daha çok ürünü yerleştirmek mümkün değildi. Doğrudan bir uygulamadan kripto para alabilmek için başka bir üçüncü tarafın işe dahil edilmesi gerekiyordu. Tam bu noktada Instant üçüncü tarafın işe dahil edilmeden satın alımın yapılabilmesini sağlıyor. Binance’in ve Coinbase’in kripto para cüzdanları daha şimdiden Instant’ı kullanmaya başladılar.

0x ekibine göre Instant, kripto para dünyasına adım atılmasının önündeki engelleri azaltıyor. 0x’in kurucusu Will Warren Forbes’e konuştu ve Instant’ın token’ların özgürce dolaşımda olmasını sağladığını ve küresel finans sistemine girişte önemli rol oynadığını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner