Ana Sayfa Analizler 1 Ekim Kripto Para Borsası Son Durum

1 Ekim Kripto Para Borsası Son Durum

Ralli bir türlü başlayamadı. Hafta sonu seyreden durgunluk şuanda da devam etmekte. Bitcoin ise 6,600 seviyesinin üzerinde tutunamadı. En iyi 10 coin arasında sadece Stellar’da ufak bir yükseliş bulunmakta. Borsalar bugün pek hareketli değil ve boğalar hala daha piyasaya çıkmadı.

Bitcoin

Bitcoin 6,600 seviyesinin üzerine pek tutunamadı. Şuanda değeri 6.594 seviyesinde. Tabi ki olumsuz bir durumda yok çünkü seviyeye hala daha çok yakın. Hafta sonu ise sadece altcoinlerde bir hareketlilik mevcuttu. Borsaların hareketlenmesi ile birlikte yukarıya doğru bir hareket gelmesi muhtemel.

Ethereum

Ethereum ile XRP arasında ki koltuk kapma yarışı kızıştı. Toplam yatırım anlamında XRP, Ethereum’u kısa sürede olsa geçmiş ve en değerli ikinci coin olmuştu. Bu durumu beğenmeyen Ethereum yatırımcıları muslukları açarak Ethereum’u tahtını tekrardan oturttular. Şuanda değer kaybetse de 229 dolar ile ikinci sırada. Ethereum için kritik bir seviye söz konusu değil çünkü en son analizimizde değeri 224 dolardı.

XRP

Ripple uzun süredir kendinden bekleneni yapmış ve birkaç saatliğine de olsa koltuğu Ethereum’dan devir almıştı. Son analimizde 0,52 dolar olan seviyesini 0,57 dolara çıkarttı. Geçen aya oranla yükselişini hala daha sürdürüyor. Güne %2’lik ufak bir düşüş ile başladı. Şuanda pozisyon almak pek mantıklı değil çünkü yarın beklenmedik hareketler gelebilir.

Bitcoin Cash

Diğer coinler gibi Bitcoin Cash’de ufak düşüş yaşadı. Cuma günü 537 dolar seviyesinde olan kripto paranın şuanda değeri 535 dolar. Yani büyük bir değişiklik söz konusu değil. Kısa vadeli pozisyonlar tehlikeli çünkü doygunluk seviyesine ulaşıldı.

Litecoin

Cuma günü 61 dolar olan Litecoin’in değerinde de bir değişiklik yok. Şunda dengeli bir şekilde değerini 60 doların üzerinde tutmaya çalışıyor. Destek gelmesi durumunda 70 dolar seviyesi uzak değil çünkü diğer altcoinlere oranla değeri uzun süredir sabit.

Dash

190 doların üzerinde pek tutunamayan Dash, 186 dolardan satılıyor. Eski seviye olan 180 dolar çok yakın. Güne %1’lik bir değer kaybı ile başladı, kısa vadeli pozisyonlar tehlikeli çünkü düşme eğilimi gösterebilir.

Ripple ve Ethereum arasında ki savaş Dash ile IOTA arasında da sürüyor. Şuanda ikisinin de yatırım oranları birbirlerine çok yakın. Dash kısa süre önce koltuğu IOTA’ya kaptırdı. İkisi arasında ki savaş büyüyecek gibi duruyor.

Genel Durum ve Gelen Haberler

Kripto para borsası her ne kadar sürekli açık olsa da hafta sonları normal borsalar gibi pek değişiklik yaşanmıyor. Hafta sonu en önemli olay XRP’nin Ethereum’dan koltuğu devir almasıydı. Bu kısa sürdü ve birkaç saat içerisinde Ethereum emanetini geri aldı.

Olumlu haberler gelmeye devam ediyor. Opera, blok zinciri alanında ki yatırımlarını sürekli olarak arttırıyor. Hafta sonu ise birkaç hırsızlık haberinin dışında piyasaya etki edecek bir gelişme olmadı.

Genel bir değerlendirme yapmak gerekirse borsalar ralliyi bekliyor. Şuanda fırtına öncesi bir sessizlik borsaya hakim. Yarın yükseliş ihtimali daha olası gözüküyor.

mm
Doğukan Kozbahttps://www.coinkolik.com
Bilgisayar teknolojilerini yakından takip eden ve kripto paralar hakkında araştırmalar yapan birisiyim. İngilizce İşletme bölümü mezunuyum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Diğer Haberler

Akbank ve Ripple İşbirliği Resmen Başladı!

Türkiye'nin en büyük bankalarından biri olan Akbank, geçtiğimiz yıl Ripple ile işbirliğine gitmişti. İşbirliği kapsamında Blockchain teknolojisi kullanılarak uluslararası para transferlerinin yapılması hedefleniyordu. Banka...

Weiss Ratings: Bitcoin Almak için İyi Bir Zaman

Bitcoin'in (BTC) fiyatı son 15 ayın en düşük seviyelerini gördü. Bu sert düşüşler sonrası hafif  yükselişler görülse de da amiral gemisin kripto para biriminin...

Kripto Para Kullanıcı Sayısı Giderek Artıyor

2018 yılı boyunca etkisinden çıkılmayan ayı piyasası sonucunda Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için pek iyi geçmedi. 2017'nin son döneminde 20.000 dolara kadar...

Allianz: Kripto Paralar Yasaklansın

2017 yılı geliri 1.87 milyar Euro olan Allianz Global Investors'ın CEO'su ve yatırım sorumlusu Andreas Utermann kripto paraların yasaklanması gerektiğini söyledi. Reuters'ın haberine göre Utermann, katıldığı bir panelde İngiltereli...

Teknik Analist Tone Vays: Bitcoin’in (BTC) Fiyatı 1.500 Dolara Düşebilir

Son 15 ayın en düşük seviyelerini gören ve hafif hafif toparlanma sinyalleri veren Bitcoin'in (BTC) bu seneki içler acısı hali malumunuz. Piyasanın teknik analistlerinden Tone...