1 Milyar Dolardan Fazla Bitcoin 10 Dakikada 84 Dolara Taşındı • Coinkolik
Yükleniyor...

1 Milyar Dolardan Fazla Bitcoin 10 Dakikada 84 Dolara Taşındı

Bitcoin (BTC), geleneksel finansal sistemdeki yerini bulmaya devam ederken, hızlı ve ucuz bir biçimde aktarılma yeteneği etkileyici hale bürünüyor.

1 milyardan fazla bitcoin 84 dolara taşındı

Bitcoin (BTC), geleneksel finansal sistemdeki yerini bulmaya devam ederken, hızlı ve ucuz bir biçimde aktarılma yeteneği etkileyici hale bürünüyor. Bitcoin Twitter sayfası (@Bitcoin) tarafından not edilen yakın tarihli bir işlem, Bitcoin’in herhangi bir banka veya finans kurumu üzerindeki mevcut büyük avantajını yeniden teyit etti. BTC’de 1,1 milyar dolardan fazla değeri olan bir işlem, 10 dakika içinde 84 dolar karşılığında gönderildi. Bu, tweet’in ana hatlarıyla belirttiği gibi, sadece BTC ile yapılabilecek bir şey.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para birimindeki değer aktarımı için işlevsellik, geleneksel hizmetlerle eşleştirilemez, çünkü düzenleme, önemli değere sahip paranın nasıl taşınabileceği konusunda büyük rol oynar. Bu kendi içinde hem iyi hem de kötü bir şey olarak tartışılabilir, ancak kurumsal arena bu konuya önem veriyormuş gibi duruyor.

Bitcoin Transferi İlham Verici ve Korkutucu

49 milyar dolarlık büyük bir yatırım yönetimi şirketi olan Van Eck’in dijital varlık stratejisti ve direktörü Gabor Gurbacs (@gaborgurbacs), Bitcoin’e inanan birisi olarak bu habere yanıt olarak tweet attı: “İlham verici ve korkutucu.”

Argümanın iki yüzü üzerinde durmaya değer. BTC, bireyleri geleneksel finans ve onun beraberinde getirdiği tehlikelerden (2008 konut piyasası çöküşü gibi) kurtarmak için yaratıldı. Bu nedenle, Bitcoin çok daha kapsayıcı. Daha önce bankacılık dışı ve finansal hizmetlerden hariç tutulan nüfusun bölümlerine hizmet edebilir ve ayrıca çok parası olanların bankacılık ve düzenlemenin olağan zorluklarını atlamasına izin verebilir.

Madalyonun diğer yüzü ise illegal işlemler. Bitcoin, yasadışı hedeflerin para akışını kontrol etmek için kullanılmasından ötürü, finansörler ve düzenleyciler açısından zayıf bir üne sahip. Para, oldukça anonim olarak, sınırların ötesine taşınabilir ve gerekirse aklanabilir.

Bunu Sadece Bitcoin Yapabilir

BTC blockchain’inin etkileyici başarısından memnun olmayan birkaç kullanıcı, diğer kripto para birimlerinin aynı para hareketini anında ve 84 dolar maliyetin daha da altında yapabileceğini belirtti. Örneğin bir kullanıcı Nano’nun bu büyüklükte bir aktarım için daha iyi bir seçenek olacağını iddia etti, ancak belirtildiği gibi, aktarımın kendisi Nano’nun tüm piyasa değerinden çok daha büyüktü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x