Anasayfa Bitcoin Haberleri 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Transferi İçin 4 Dolar İşlem Ücreti Ödendi

1 Milyar Dolarlık Bitcoin Transferi İçin 4 Dolar İşlem Ücreti Ödendi

ABONE OL:google-news

Toplamda 4 dolarlık bir ücret karşılığında 1 milyar dolardan fazla Bitcoin (BTC) transferi gerçekleşti. Nispeten düşük bir ücret olarak görünse de, Bitcoin işlem ücretleri geçtiğimiz ay ile karşılaştırıldığında %500’den fazla artış gösterdi.

Bitcoin ağı genel olarak birçok avantajları ile biliniyor ve bunların başında da şüphesiz işlem ücretleri diyebiliriz. Whale Alert tarafından sağlanan bilgiye göre, sadece birkaç saat önce gerçekleşen 92.857 BTC transferi için 4 dolarlık bir işlem ücreti ödendi.

Kripto piyasasında yaşanan bu tarz balina işlemlerini sıklıkla görülüyor. Temmuz ayı başında da 0.38 dolar karşılığında 933 milyon dolarlık BTC transferi gerçekleşmişti. Yapılan bu transfer piyasadaki tüm BTC arzının %0.5’ini temsil ediyordu.

Geleneksel finans kurumları ile karşılaştırıldığında bu tür transferler için oldukça düşük ücretler ödeniyor. Ayrıca Bitcoin işlem ücretlerinin şu an için yüksek olduğunu düşünürsek ilerleyen zamanlarda bu ücretlerin çok daha azalması muhtemel, ancak özellikle son 30 gün içerisinde muazzam bir artış söz konusu. 5 Temmuz’da Bitcoin ağı için ortalama işlem ücreti yaklaşık 0.835 dolar seviyesinde yer alıyorken, 5 Ağustos’da aynı metrik 5.35 dolardı. Bu toplamda %540’ın üzerinde bir artışı işaret ediyor ve bu durum ağın kullanım oranında ciddi anlamda artış olduğunu belirtiyor.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 11.854 dolar seviyesinden işlem görüyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

959BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
23,625TakipçilerTakip Et
872AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar