Yükleniyor...

1 Milyar Dolarlık Bitcoin Transferi İçin 4 Dolar İşlem Ücreti Ödendi

Toplamda 4 dolarlık bir ücret karşılığında 1 milyar dolardan fazla Bitcoin (BTC) transferi gerçekleşti.

bitcoin islem ucreti

Toplamda 4 dolarlık bir ücret karşılığında 1 milyar dolardan fazla Bitcoin (BTC) transferi gerçekleşti. Nispeten düşük bir ücret olarak görünse de, Bitcoin işlem ücretleri geçtiğimiz ay ile karşılaştırıldığında %500’den fazla artış gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin ağı genel olarak birçok avantajları ile biliniyor ve bunların başında da şüphesiz işlem ücretleri diyebiliriz. Whale Alert tarafından sağlanan bilgiye göre, sadece birkaç saat önce gerçekleşen 92.857 BTC transferi için 4 dolarlık bir işlem ücreti ödendi.

Kripto piyasasında yaşanan bu tarz balina işlemlerini sıklıkla görülüyor. Temmuz ayı başında da 0.38 dolar karşılığında 933 milyon dolarlık BTC transferi gerçekleşmişti. Yapılan bu transfer piyasadaki tüm BTC arzının %0.5’ini temsil ediyordu.

Geleneksel finans kurumları ile karşılaştırıldığında bu tür transferler için oldukça düşük ücretler ödeniyor. Ayrıca Bitcoin işlem ücretlerinin şu an için yüksek olduğunu düşünürsek ilerleyen zamanlarda bu ücretlerin çok daha azalması muhtemel, ancak özellikle son 30 gün içerisinde muazzam bir artış söz konusu. 5 Temmuz’da Bitcoin ağı için ortalama işlem ücreti yaklaşık 0.835 dolar seviyesinde yer alıyorken, 5 Ağustos’da aynı metrik 5.35 dolardı. Bu toplamda %540’ın üzerinde bir artışı işaret ediyor ve bu durum ağın kullanım oranında ciddi anlamda artış olduğunu belirtiyor.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 11.854 dolar seviyesinden işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x