Anasayfa Altcoinler 1 Milyardan Fazla XRP'nin Satışını Yapan Jed McCaleb Kendini Böyle Savundu

1 Milyardan Fazla XRP’nin Satışını Yapan Jed McCaleb Kendini Böyle Savundu

ABONE OL:google-news

Blockchain’ler üzerindeki işlemleri takip eden ve bu işlemleri takipçileriyle paylaşan Whale Alert’ın son Medium paylaşımında, Ripple’ın eski kurucu ortağı ve Stellar CTO’su Jed McCaleb’in, 2014 ile 2019 yılları arasında 1 milyar XRP’den fazla satış yaptığı bilgisi yer alıyor.

Paylaşımda bu satışların kripto para birimi XRP’nin fiyatına etkisinin olup olmadığı da inceleniyor. Whale Alert’ın hesaplamarına göre, günlük toplam işlem hacmi karşısında McCaleb’in satışını yaptığı XRP miktarı oldukça düşük kalıyor.

Konuyla ilgili olarak yakın zaman önce Cointelegraph’a konuşan McCaleb, insanların XRP satışlarına odaklanmalarının garip bir durum olduğunu söylerken, bazılarının kendisinden çok daha fazla XRP satışı gerçekleştirdiğine dikkat çekti.

“En başından beri şeffaf davrandım” diyen McCaleb, sözlerini şu şekilde devam etti:

Piyasa yıllardır yavaş ve sürekli bir şekilde XRP sattığımı biliyor. Benim yatırım arzularım sektördeki diğer şirketlere negatif etki yapma üzerine kurulu değil. Bence tarihi veriler benim satışlarımın piyasaya etkisi olmadığını gösteriyor. Bundan sonra bunun değişmesi için de bir sebep yok.

BU YAZI DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Ripple Tabanlı Ödeme Çözümü Bir Ülkeye Daha Gidiyor

Ayrıca Ripple’ı etkilemek için XRP satışı yaptığı iddialarına da yanıt veren McCaleb, Blockchain’lerin birbiri ile rekabet içinde olmadığını belirterek şunları söyledi:

Hepimiz Blockchain’i uygulanabilir ve dönüştürücü bir endüstri haline getirmek için çalışıyoruz. Sanırım bu sahadaki başkalarını desteklersek bunu daha etkili şekilde yapabiliriz. Kendi adıma Stellar ekosistemini büyütmeye odaklandım

2013 yılına kadar Ripple’ın (XRP) kurucu ortağı olarak görev yapan McCaleb, şu anda Stellar’ın (XLM) teknoloji direktörlüğü (CTO) görevini yürütüyor. Ripple, kuruluş itibariyle başta oluşturmayı tercih ettiği 100 milyar XRP’yi; Ripple Labs’e 80 milyar XRP, Jed McCaleb’e 9 milyar XRP, Chris Larsen’e 7 milyar XRP ve diğer kuruculara da 4 milyar XRP olacak şekilde pay etmişti.

En başta elindeki XRP’lerini satacağını belirten McCaleb, Ripple Labs ile bu satışların nasıl gerçekleşeceğini anlaşma hükümlerince düzenlemiş, 7 yıllık bi sözleşme imzalamıştı. Anlaşmayla XRP satışlarının Ripple ekosistemini olumsuz etkilemeyecek şekilde yapıldı ve 2016 yılında yürürlüğü giren sözleşme 2020 yılına kadar geçerli olacak.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

825BeğenenlerBeğen
276TakipçilerTakip Et
13,078TakipçilerTakip Et
72AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar