Yükleniyor...

1 Milyon Dolarlık Bitcoin İşlemi “Hiç” Olabilir

Bitcoin türevlerini sunan LedgerX platformunda gerçekleştirilen Bitcoin (BTC) opsiyonlardaki en büyük pozisyon kapanış tarihinin yaklaşmasına günler kala "hiç" olabilir.

Vergi Ödemesi Bitcoin

Bitcoin türevlerini sunan LedgerX platformunda gerçekleştirilen Bitcoin (BTC) opsiyonlardaki en büyük pozisyon kapanış tarihinin yaklaşmasına günler kala “hiç” olabilir.

Bitcoin’in Aralık 2017’de tarihinin en yüksek seviyesi olan 20 bin doları görmesi sonrası platform kullanım fiyatı 50 bin dolar ve vade sonu 28 Aralık 2018 olan 1 milyon dolarlık alım opsiyonları satın almıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Opsiyonları satın alan isim, kripto para yatırım şirketi BlockTower Capital’in kurucu ortağı Ari Paul’du. Paul satın alma işlemini 2017 Aralık ayında BlockTower adına yaptı. Satın alım işleminin üstünden neredeyse bir yıl geçti ve söz konusu sözleşmelerin değerini koruyabilmesi için Bitcoin’in yüzde 1.400’ün üzerinde değer kazanması gerekiyor.

Paul, o dönem CNBC’ye röportaj vermiş ve Bitcoin’in 50 bin doların üzerine çıkması durumunda büyük bir kazan getirisi sağlayacağını söylemişti. Opsiyonların satın alındığı dönemde Bitcoin 16.200 dolardan işlem görüyordu. Her Bitcoin’e ödenen ortalam tutar ise 3.600 dolardı.

20 Aralık 2017’de yapılan anlaşmaya göre, 28 Aralık 2018 tarihine kadar Bitcoin’in fiyatın 50 bin doların altında olacak olursa bahsin kazananı borsa olacak. Eğer 50 bin doların üzerinde olursa 990 bin dolarlık yatırım 15 milyon dolara yükselecek. Mevcut piyasa eğiliminde bunun pek olası olmadığı açık.

ABD’de düzenlenen ilk Bitcoin opsiyon borsası olan LedgerX pozisyonunun alıcılarını ve satıcılarını açıklamadı, ancak 13.75 milyon dolarlık bir değere sahip olan pozisyonun platform tarihinin en büyük Bitcoin opsiyon işlemi olduğunu belirtiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x