Yükleniyor...

1 Ocak’ta Tron’a (TRX) Dump Geliyor Olabilir!

Tron topluluğu 33 milyar TRX'in yeni yılın ilk gününde piyasaya sürülecek olmasından endişe duyuyor.

Tron TRX Geri Alım Planı

Tron topluluğu 33 milyar TRX’in yeni yılın ilk gününde piyasaya sürülecek olmasından endişe duyuyor. Bu, arzları önceden basılan kripto paraların kaderi ve öyle görünüyor ki sadece Tron için değil XRP gibi birçok kripto paranın fiyatı aslen kurucuların ve yöneticilerinin kararlarına bağlı. Çünkü yeni coin’lerin piyasaya sürülmesine genellikle kurucular karar veriyor. Zaman zaman planlamayla önceden belirlenen tarihlerde coin’lerin piyasaya sürülme durumu olsa da ağırlıklı olarak bunun kararını kurucular veriyor.

Tron topluluğunu endişelenmesinin asıl nedeni 1 Ocak 2020’de piyasaya sürülecek miktarın toplam arzın üçte birini oluşturuyor olması.Şu anda dolaşımda 66 milyar TRX var ve yılın ilk gününde TRX’in arzı yüzde 50 artmış olacak. Tron Vakfı’ndan gelen açıklamlara bakıldığında piyasaya sürülecek TRX’lerden elde edilecen fon projelere harcanacak. Onlara göre bu projeler zamanla TRX’e pozitif dönüşler sağlayacak ve fiyat yükselecek.

Tron Vakfı’ndaki yetkililer olumlu düşünüyor olsalar da toplulukta endişe bir hayli yüksek. Birçok TRX sahibi 1 Ocak 2020’deki arza piyasanın olumsuz tepki vereceğini düşünüyor. Örneğin bir TRX sahibi fiyatta dump beklediği için elindeki kripto paralar satacağını, fiyatın mevcut seviyeden yüzde 85 düşmesinin ardından yeni alım yapmayı planladığını ifade ediyor. Burada Justin Sun’ın yakında yeni bir yüksek profilli alım yaptığını duymak bizleri şaşırtmamalı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x