Yükleniyor...

1 Yıl Sonra İlk Kez Görülüyor: Ripple (XRP) Fiyatı için Önemli Gelişme!

Uzun bir aradan sonra Ripple (XRP), yükseliş trendine girerek düşüş trendini kırmayı başardı.

XRP

Uzun bir aradan sonra Ripple (XRP), yükseliş trendine girerek düşüş trendini kırmayı başardı. Bu başarı potansiyel olarak XRP’nin eski günlerine hazırlandığını gösterirken, son yükselişiyle 200 günlük hareketli ortalamanın üstüne çıkıldı. Bu gelişme, kripto para birimindeki yükselişin devam edeceğinin bir göstergesi olabilir.

Yeni yılla birlikte kripto para piyasası istikrarlı bir şekilde yükselişe geçmiş durumda. Çoğu altcoin düşüş trendini kırarken, bazıları kendi boğa sezonunu başlattı ve yüzde 400’den fazla yükseldi.

Her ne kadar XRP, piyasaki yükselişin gerisinde kalsa da umut vaat ediyor. Analistler, eğer düşüş trendini kıran son ralliye benzer yeni bir ralli yaşanacak olursa kripto para biriminin 14 dolara kadar çıkabileceğini öne sürüyor. Yükselişin önünde hala birçok engel bulunuyor, ancak yükselişin devamı için XRP’nin 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kalması gerekiyor.

En büyük üçüncü kripto para birimi, Bitcoin’e karşı Mart 2019’dan bu yana düşüş trendindeydi. O zamandan bu yana ilk kez 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktı. Bu gelişme sonucunda XRP’nin bundan sonra BTC’ye karşı daha iyi performans göstereceği düşünülüyor.

200 günlük hareketli ortalama, son iki yüz günlük fiyat hareketindeki ortalama fiyatı kullanan bir formüle dayanan uzun vadeli bir indikatördür. Genellikle bu indikatör bir varlığın uzun vadeli değer kazanacağının sinyalini verir.

Kısaca, bir varlık 200 günlük hareketli ortalamanın altında işlem yapıyorsa, düşüş trendinde, üzerinde işlem yapıyorsa yükseliş trendindedir denilebilir. Ayrıca uzun zamandır düşüş trendinde kalan XRP’nin herhangi bir yükseliş trendi göstermesi yüksek FOMO’yu da beraberinde getirebilir.

XRP’nin geçmişte birkaç hafta içinde yüzde 6000 büyüdüğü göz önüne alındığında, kripto para yatırımcıları hayatlarını değiştirmesi muhtemel bu fırsatı kaçırmamak için kripto para birimini yakından takip edecekler gibi görünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x