Yükleniyor...

Bitcoin 10 Bin Dolara Çıktı, Milyonlarca Dolar Değerinde BTC Alındı

Bitcoin (BTC) 10 bin doları aştıktan sonra, yatırımcılar BTC satın almak için borsalara akın etti.

bitcoin borsa btc

Bitcoin (BTC) 10 bin doları aştıktan sonra, yatırımcılar BTC satın almak için borsalara akın etti. Bitcoin’in 10 bin doları aşması borsalarda heyecan yarattı. Yatırımcılar yükselişle beraber ellerindeki BTC’leri satmak yerine, satın almaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

10 bin doları gören Bitcoin, (BTC) borsalarda çılgınca bir faaliyete neden oldu. Yatırımcılar en büyük kripto para birimini beş haneli fiyatlardan satın almaya başladı. Coin Metrics’ten elde edilen verilere göre, BTC sadece 10 dakikada 3 bin 500 BTC’lik işlem hacmine ulaştı. Piyasalar 10 bin 340 dolara yükseldiğinde, borsalar ani bir ilgi gördü. Özellikle Bitfinex’te Coin Metrics’in “çok garip” davranış olarak tanımladığı bir şey yaşandı. Şirket, şunları söyledi:

“Bitfinex’teki Bitcoin fiyatlarında çok garip bir şey OLDU. Şu anda pazarın geri kalanına göre 40 dolarlık bir prim ile işlem yapıyor. Bu tuhaf fiyat hareketine 10 dakikada 3 bin 500 dolarlık BTC hacmi eşlik etti.”

Bitfinex, Bitstamp, ItBit, Gemini, Kraken ve Coinbase işlem hacimlerini paylaştı. Coinbase, talep nedeniyle hizmet dışı kaldı.

btc bitcoin

Milyonlarca Dolar Bitcoin

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino platformundaki yüksek fiyatları “ilginç” olarak nitelendirdi. Ardoino, “Platformda fiyatın yükselmesinden bu yana birçok alım gördük” dedi.

Ardoino ayrıca, Bitfinex’e özgü bir hacim artışına işaret etti ve satın alma emirlerinin hala 10 bin doların üzerinde toplandığını belirtti. CTO; 10.145 ve 10.170 dolar seviyelerinde, 1.4 milyon dolarlık satın alım emri verildiğini bildirdi.