Yükleniyor...

10 Yıllık Yatırım İçin En Çok Bitcoin Tercih Ediliyor

Geçtiğimiz gün Teksas Kongre eski Üyesi Ron Paul tarafından düzenlenen bir ankete göre, 10 yıllık yatırım için en çok Bitcoin’in tercih edildiği ortaya çıktı.

bitcoin

Geçtiğimiz gün Teksas Kongre eski Üyesi Ron Paul tarafından düzenlenen bir ankete göre, 10 yıllık yatırım için en çok Bitcoin’in tercih edildiği ortaya çıktı. Ankette Paul, Twitter kullanıcılarına 10 bin dolar değerinde 10 yıl boyunca dokunmayacakları yatırım tercihlerini sordu. Paul soruyu şu şekilde yöneltti: “Durumu iyi olan birisi size 10 bin dolar değerinde bir hediye verecek. Hediyeyi almanız tek yolu ise bu hediyeye 10 yıl boyunca dokunmamak olacak. 10 bin dolarlık hediyeyi hangi şekilde almak isterdiniz?” Seçeneklerde; ABD banknotları, Altın, Bitcoin ve devlet tahvili yer aldı.

Yatırım Konusunda Bitcoin En Fazla Oyu Aldı

Oylamada yaklaşık 70 bin 400 oy kullanıldı ve kullanıcıların yüzde 58’i Bitcoin’i tercih etti. BTC’yi sırasıyla yüzde 33’le altın, yüzde 7 ile devlet tahvili, yüzde 2 ile ABD banknotları takip etti. Anket, alternatif para biçimlerine olan ilginin devam etmesinin altını çiziyor; çünkü küresel jeopolitik belirsizlik, birçok ülkenin ulusal para birimlerini etkiliyor. Bu yeni ilgiyle beraber kullanıcı koruması hakkında da yeni sorular geliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x