Anasayfa Bitcoin (BTC) 100.000 TL Değerinde 2.1 BTC Ödüllü Bitcoin Bulmacası Hala Çözülemedi

100.000 TL Değerinde 2.1 BTC Ödüllü Bitcoin Bulmacası Hala Çözülemedi

16 Ocak’ta kripto para türevleri ticaret platformu Phemex, yaklaşık 100.000 TL’ye eşdeğer 2.1 Bitcoin’in (BTC) bulunduğu bir bulmacayı tweet’lemiş ve bulmacayı sizlerle paylaşmıştık. Aradan geçen 10 günün ardından söz konusu bulmaca hala çözülemedi.

Bulmacaya Satoshi Nakamoto’nun bir görüntüsü yerleştirilmiş veya en azından çoğu insanın doğru olmasa bile Satoshi Nakamoto olduğu kabul edilen bir adamın görüntüsü yer alıyor. Görüntü bir labirentten oluşuyor ve bir şekilde 1.1 Bitcoin (BTC) için özel bir anahtara dönüştürülecek şekilde dizayn edilmiş. Bulmacayı çözen özel anahtara ulaştığını kanıtlamak zorunda ve kanıtlayan kişiye Phemex 1 Bitcoin (BTC) daha verecek. Böylece bulmacayı çözen 2.1 BTC’nin sahibi olmuş olacak.

Bir haftanın ardından bulmacanın çözülememesi üzerine Phemex Kurucu Ortağı Max Wong bazı ipuçları verdi. Wong, ipuçlarını adım adım paylaştı; e sayısının ardışık basamaklarında bulunan ilk 21 basamaklı asal sayıların kullanılacağı, Satoshi’nin portresinden alınan özel anahtarın Cüzdan İçe Aktarma Biçimi’nde (WIF) değilde büyük bir tamsayı olduğu, resmin dosya adının önemsiz olduğunu, bir sonraki adım portreden bazı kelimeleri Input/Output olmadan 27 basamaklı bir sayıya dönüştürmeyi gerektirdiğini ve bir önceki adımda başarısız olunması durumunda 4. adıma geri dönülmesi gerektiğini söyledi.

Bulmaca, matematikçi olan birisinin Bitcoin kazanması için harika bir fırsat sunuyor ancak şu ana kadar yüzlerce insanın bulmacayı çözme girişimi başarısız oldu.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

775BeğenenlerBeğen
197TakipçilerTakip Et
12,171TakipçilerTakip Et
72AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar