Yükleniyor...

100.000 TL Değerinde 2.1 BTC Ödüllü Bitcoin Bulmacası Hala Çözülemedi

16 Ocak'ta kripto para türevleri ticaret platformu Phemex, yaklaşık 100.

Bitcoin Bulmacası 1

16 Ocak’ta kripto para türevleri ticaret platformu Phemex, yaklaşık 100.000 TL’ye eşdeğer 2.1 Bitcoin’in (BTC) bulunduğu bir bulmacayı tweet’lemiş ve bulmacayı sizlerle paylaşmıştık. Aradan geçen 10 günün ardından söz konusu bulmaca hala çözülemedi.

Bulmacaya Satoshi Nakamoto’nun bir görüntüsü yerleştirilmiş veya en azından çoğu insanın doğru olmasa bile Satoshi Nakamoto olduğu kabul edilen bir adamın görüntüsü yer alıyor. Görüntü bir labirentten oluşuyor ve bir şekilde 1.1 Bitcoin (BTC) için özel bir anahtara dönüştürülecek şekilde dizayn edilmiş. Bulmacayı çözen özel anahtara ulaştığını kanıtlamak zorunda ve kanıtlayan kişiye Phemex 1 Bitcoin (BTC) daha verecek. Böylece bulmacayı çözen 2.1 BTC’nin sahibi olmuş olacak.

Bir haftanın ardından bulmacanın çözülememesi üzerine Phemex Kurucu Ortağı Max Wong bazı ipuçları verdi. Wong, ipuçlarını adım adım paylaştı; e sayısının ardışık basamaklarında bulunan ilk 21 basamaklı asal sayıların kullanılacağı, Satoshi’nin portresinden alınan özel anahtarın Cüzdan İçe Aktarma Biçimi’nde (WIF) değilde büyük bir tamsayı olduğu, resmin dosya adının önemsiz olduğunu, bir sonraki adım portreden bazı kelimeleri Input/Output olmadan 27 basamaklı bir sayıya dönüştürmeyi gerektirdiğini ve bir önceki adımda başarısız olunması durumunda 4. adıma geri dönülmesi gerektiğini söyledi.

Bulmaca, matematikçi olan birisinin Bitcoin kazanması için harika bir fırsat sunuyor ancak şu ana kadar yüzlerce insanın bulmacayı çözme girişimi başarısız oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x