Yükleniyor...

100.000’den fazla Friend.tech kullanıcısının bilgisi sızdırıldı!

Banteg, Ethereum adresleri ve Twitter kullanıcıları dahil olmak üzere 101 binden fazla Friendtech kullanıcısına ait veri sızdırıldığını raporladı.

hacker peter schiff

Banteg, Ethereum adresleri ve Twitter kullanıcıları dahil olmak üzere 101 binden fazla Friendtech kullanıcısına ait veri sızdırıldığını raporladı.

Yearn Finance’in alt dallarından biri olan Banteg, Friend.tech’teki kullanıcıların ayrıntılarını içeren sızdırılmış bir veritabanını GitHub gönderisi olarak paylaştı. Veri deposu, 101.000’den fazla kullanıcının Ethereum adreslerini ve Twitter kullanıcı adlarını içeriyor. Banteg, güncel rapor doğrultusunda 101.183 kişinin yer aldığı veritabanın sızdırıldığı bildirildi. Henüz çok yeni olan sosyal tokenizasyon platformu Frined.tech, şimdilerdeyse güvenlik problemleri ile gündeme geliyor.

Güvenlik problemleri kullanıcıları korkutuyor

Kripto sektörünün yeni gündemi Freindtech, kullanıcılara ait bilgilerin sızdırılmasıyla panik yarattı. Çok kısa sürede 60.000’den fazla kullanıcıya ulaşan merkeziyetsiz platform, Banteg’in paylaşımından sonra büyük bir tepki topladı. API tarafındaki açıklardan kaynaklı olarak bilgilerin sızdırılması ilk olarak onchain platformlarında boy gösterdi. Ardından platform, konu hakkında açıklama yaptı.

Sosyal medya ile kripto endüstrisi arasında tokenizasyon bağlantısı sağlayan Friendtech, her ne kadar konu hakkında açıklama yapsa da, kullanıcıların güvenini tam olarak kazanabilmiş değil. Olayla ilgili pek çok fenomen ve kripto yatırımcısı sosyal medya platformlarından güvenlik uyarıları yayımlamaya devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x