Yükleniyor...

100 Bitcoin ATM’si Yakında Avustralya’da Kurulacak

Yerel radyoda çıkan haberlere göre, 100 Bitcoin ATM'si yakında Avustralya sokaklarında hizmete sokulacak.

Yerel radyoda çıkan haberlere göre, 100 Bitcoin ATM’si yakında Avustralya sokaklarında hizmete sokulacak. Bu haftasonu devlet haber kanalı ABC, The World Today programında Bitcoin ile ilgili kısa bir rapor yayınladı. Raporlarda Australian Bitcoin ATMs şirketinin, tüm ülkedeki ATMlerin dağıtıcısı olacağı söylendi.

Raporlarda çok detaylı bilgiler ve Bitcoin ATMlerinin markaları hakkında bilgiler verilmedi.

Şirket CEO’su Chris Guzowski, “Ne kadar Bitcoin satmak istediğinizi Bitcoin ATM’sindeki kısımlara girildikten sonra, denizaşırı Bitcoin piyasalarındaki exchange oranlarına göre alım-satım yapılır ve sattığınız Bitcoin’in değerine göre ATM, size nakit para verir. Bunların tersi işlemi de, Bitcoin satın alırken yapabilirsiniz.”

Australia-Bitcoin-OutlineBu bilgiler ışığında, ATMlerin, Robocoin markasına ait olduğunu düşünebilir. Çünkü daha önceden yayınladığımız haberde bahsettiğimiz Bitcoin ATMlerinin özellikleri ile eşleşen bu ATM, Robocoin firmasına ait ATMler.

University of Western Australia’nın Yazılım Uygulama Merkezi‘nden David Glance ise ATMler ile ilgili, “ATMlerin çok olması, Bitcoin adaptasyonunu ve ATMlerin kullanımını kolaylaştıracaktır.” açıklamasında bulundu.

Bankalar ve Düzenlemeler

Commonwealth Bank, Melbourne menşeili ödeme kanalı  CoinJar ve kurucusunun, Bitcoin ile ilgili tüm işlerini kesti. Bunun sonrasında National Australia Bank (NAB), Bitcoin ile ilgili işleri kolaylaştırmak için şirketlere yardımcı olacak teklifler sunmaya başladı. NAB, Bitcoin ile ilgili işlerde en pozitif olan banka olarak öne çıkıyor.

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x