Yükleniyor...

100 Milyon Dolar Değerindeki Kayıp Ethereum Ortaya Çıktı!

Kanada'nın en büyük kripto para borsası QuadrigaCX’in CEO'su Gerry Cotten’in hayatını kaybetmesi sonrası 145 milyon dolar değerindeki kripto para buhar olmuştu.

Ethereum ETH

Kanada’nın en büyük kripto para borsası QuadrigaCX’in CEO’su Gerry Cotten’in hayatını kaybetmesi sonrası 145 milyon dolar değerindeki kripto para buhar olmuştu. Çünkü Cotten’in borsa fonlarını soğuk depo cüzdanlarında tuttuğu ve cüzdanların şifrelerini bir tek kendisinin bildiği bildirilmişti.

Cotten’in ölümü sonrası ortaya çıkan skandal birçok borsa müşterisinin önemli kayıplar yaşamasına neden oldu. Dün QuadrigaCX’in kontrolündeki cüzdanların işlem analizini içeren bir rapor yayınlandı. Raporda kümülatif 649,708 Ethereum’un (ETH) çok sayıda büyük borsaya gönderildiği ortaya konuldu.

Elde edilen bulgulara göre, borsanın 9 Aralık’ta hayatını kaybeden CEO’su Cotten’in cüzdanları yönetme yetkisine sahip tek kişi olduğu açıkça görülüyor. Çünkü 9 Aralık’tan sonra cüzdanlarla ilgili hiçbir işlem yapılmadı.

Cüzdanlarla ilişkili son üç işlemin Cotten’in ölümünden bir gün önce yan 8 Aralık 2018’de gerçekleştirildiği görülüyor. Cotten’in eşi başta olmak üzere borsa yönetimindeki birçok kişi borsa müşterilerine ait fonların nereye aktarıldığını bilmediklerini söylemişlerdi. Cotten’in bir saklama aracı olarak kullandığı borsalar arasında Bitfinex, Kraken ve Poloniex yer alıyor. Raporda yer alan bilgilere göre, Kraken’de 84,248, Bitfinex’te 239,240, Poloniex’te ise 326,220 Ethereum (ETH) bulunuyor.

Bulunan fonların ne olacağı büyük merak konusu. Fonların QuadrigaCX’den alacaklı olan müşterilere iade edilip edilmemesi konusu ise bu üç borsanın insiyatifinde. Uzmanlar her üç borsanın da fonları QuadrigaCX mağdurlarına geri vereceği üzerinde duruyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner