Ana Sayfa Analizler 11 Ekim Kripto Para Borsa Analizi

11 Ekim Kripto Para Borsa Analizi

Uzun süredir ralliyi bekleyen borsa bugün şok yaşadı. Bitfinex’in 1 haftalığına alış ve satışları durdurması üzerine borsa bu karardan olumsuz etkilendi. Diğer yandan bir balinanın 110 milyon doların üzerinde takip edilemeyen bir çıkış yapması üzerine de tartışmalar hala daha sürüyor.

Bitcoin

Bitcoin uzun süredir 6,600 seviyesinde hareket etse de bugün itibariyle 6,254 dolar seviyesine geldi. 24 saatlik bazda %4,5’lik bir kayıp yaşandı. Balinanın sebep olduğu bu etki ile birlikte borsaların 2 haftalık seyri tamamen değişti. En az 2 hafta daha bu etki devam edecektir. Bu düşüş ise hiç bir uzman tarafından beklenmemekteydi.

Ethereum

Bitcoin’in sert düşüşünden altcoinlerde etkilendi. Dün 227 dolar seviyesinde olan Ethereum’un fiyatı bugün 201 dolara kadar geriledi. Fiyatların düşmesi ile birlikte satışlar da arttı ve 23 milyar dolarlık yatırım seviyesi de 20,61 milyar dolara kadar düştü.

XRP

Bu olumsuz havadan ise en çok etkilenenlerin başında XRP geliyor. 0,47 dolar seviyesinden 0,40 dolar seviyesine kadar geriledi. 0,40 doların üzerinde kalması gerçek değerini ortaya koyuyor. Yatırım miktarı da 19 milyar dolardan 16 milyar dolara kadar düştü.

Bitcoin Cash

Uzun süredir sabit bir değerde devam eden Bitcoin Cash, 514 dolardan 449 dolara kadar düşüş yaşadı. Bitcoin’in hard forku olduğu için bu durumdan en çok etkilenenlerden birisi oldu ve %12’lik değer kaybı söz konusu.

Litecoin

Litecoin bu düşüşten pek etkilenmedi. 58 dolar olan seviyesini 50 doların üzerinde tutmayı başardı. Şuanda 53 dolardan işlem görmekte.

Dash

Olumsuz havadan Dash’de etkilendi ve değeri 162 dolara kadar düştü. Dün ise değeri 180 dolardı. En çok etkilenen altcoinlerin başında geliyor.

Genel Durum ve Gelen Haberler

Piyasalar ralli beklerken bu düşüş borsayı olumsuz etkiledi ve şuanda hızlı satışlar devam ediyor. Diğer yandan bir haftaya kadar piyasaların toparlanması bekleniyor. Birçok kişi ise böyle bir durumu beklemiyordu. Ralli ise muhtemelen Kasım ortalarına kaldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Doğukan Kozbahttps://www.coinkolik.com
Bilgisayar teknolojilerini yakından takip eden ve kripto paralar hakkında araştırmalar yapan birisiyim. İngilizce İşletme bölümü mezunuyum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti