Yükleniyor...

11 Eylül Saldırılarının Gizli Belgeleri için Bitcoin ile Fidye Talep Ediyorlar

Popüler TV dizisi Orange'ın bölümlerini çalarak popüler hale gelen hack grubu TheDarkOverlord, 2001'de Dünya Ticaret Merkezi'ne yapılan 11 Eylül saldırıları ile ilgili önemli bilgileri ele geçirdiklerini iddia ediyor.

11 Eylül Saldırıları Bitcoin

Popüler TV dizisi Orange’ın bölümlerini çalarak popüler hale gelen hack grubu TheDarkOverlord, 2001’de Dünya Ticaret Merkezi’ne yapılan 11 Eylül saldırıları ile ilgili önemli bilgileri ele geçirdiklerini iddia ediyor. Grup, Lloyds of London, Silverstein Properties ve Hiscox Syndicates gibi sigorta şirketlerinden binlerce belge çaldıklarını öne sürüyor. Fidye talepleri karşılanmadığı takdirde saldırı ile ilgili bazı komplo teorilerine cevap vereceğini düşündükleri belgeleri yayınlamakla tehdit ediyorlar.

HACK OLAYI DOĞRULANDI

Hiscox Grubu sözcüsü, bilgisayar korsanlarının şirketi tavsiye eden ve büyük olasılıkla terörist saldırıyla ilgili dava dosyalarını ele geçiren bir hukuk bürosunun gizli dosyalarına erişebildiklerini belirterek hack olayını doğruladı. Hukuk firmasının sistemlerinin Hiscox’un BT altyapısına bağlı olmadığını ve Hiscox’un kendi sistemleri bu olaydan etkilenmediğini belirten sözcü, hukuk firmasının Hiscox ve 11 Eylül olaylarından kaynaklanan davalarla ilgili diğer sigortacılar için ele aldığı davalardan biri ve bununla ilgili bilgilerin bu ihlal sırasında çalındığına inandıklarını aktardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rapora göre grup, çeşitli hukuk firmaları, Federal Havacılık İdaresi ve Ulaştırma Güvenliği İdaresi’nden bahseden mektuplar ve e-posta yazışmalarını çevrimiçi olarak yayınladı. Çaldıkları belgeleri içeren arşivlenmiş bir dosyanın bağlantısını yayınladılar. Dosyalar hala şifreli olsa da Bitcoin ile fidye ödemesi yapılmazsa uygun şifre çözme anahtarlarını yayınlama niyetinde olduklarını açıkladılar. TheDarkOverlord ayrıca, belgelere dahil olan bireylere ve şirketlere şantaj yaparak isimlerini belgelerin dışında tutmak isteyenlerin gerekli fidye ödemesini yapmasını talep ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x