Yükleniyor...

111 Milyon Dolarlık Dev Bitcoin İşlemi Dikkat Çekti

Sabah saatlerinde dikkat çeken dev bir Bitcoin (BTC) işlemi gerçekleşti.

111 milyon dolarlık bitcoin işlemi scaled

Sabah saatlerinde dikkat çeken dev bir Bitcoin (BTC) işlemi gerçekleşti. Whale Alert tarafından paylaşılan bilgilere göre, bir Bitcoin kullanıcısı tarafından 11 binden fazla BTC taşındı. Bu BTC’lerin değeri ise 111 milyon dolardan fazla.

Whale Alert tarafından bildirildiği üzere bu işlem için, 1.82 dolar yani yaklaşık 13 TL transfer ücreti ödendi. Bu ücret her ne kadar bankalara nazaran daha uygun fiyatlı olsa da, kripto para kullanıcıları tarafından sadece zenginlere yönelik olması nedeniyle sıklıkla eleştiriliyor.

dev bitcoin btc işlemi

Transferin Neden Yapıldığı Bilinmiyor

111 milyon dolarlık dev Bitcoin işlemi dikkat çekse de transferin henüz kim tarafından ne amaçla yapıldığı bilinmiyor. Her iki taraftaki cüzdan da anonim. Kimi zaman kripto para borsaları bu şekilde işlemler gerçekleştirebiliyor. Ne olursa olsun bazı kullanıcılar bu transferin Bitcoin’in lehine olacağını düşünüyor.

Bazı kullanıcılar esprili bir dille bu işlemin Goldman Sachs tarafından yapıldığını dile getirerek dev bankayla alay etti. Bazı kripto para fanları ise dump işleminin yakın olduğunu söylüyor.

https://twitter.com/Analystscoin/status/1266169931344814080?s=20

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner