Yükleniyor...

115 Yıl Hapis Kapıda: Sam Bankman-Fried Yargı Karşısında

İflas bayrağını kaldıran FTX'in eski CEO'su Sam Bankman-Fried, ABD'de mahkemeye çıkıyor.

115 Yil Hapis Kapida Sam Bankman Fried Yargi Karsisinda

İflas bayrağını kaldıran FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, ABD’de mahkemeye çıkıyor.

Sam Bankman-Fried, iki kez banka dolandırıcılığı ve altı kez de kara para aklama ve kampanya finansmanı ihlalleri dahil olmak üzere komplo kurmakla suçlanıyor. Suçlu bulunması halinde 115 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

Sam Bankman-Fried, Suçsuzluğunu Kanıtlayabilecek mi?

Sam Bankman-Fried’ın Bugünkü (3 Ocak 2023) mahkemede, yatırımcıları dolandırdığı ve iflas eden FTX kripto para borsasında milyarlarca doları yağmaladığı yönündeki suçlamalara karşı suçsuz olduğunu açıklaması bekleniyor.

Bankman-Fried, savcıların destansı boyutlarda bir dolandırıcılık olarak adlandırdığı olayda, Alameda Research hedge fonunu desteklemek, gayrimenkul satın almak ve milyonlarca dolarlık siyasi katkı sağlamak için FTX müşteri mevduatlarını yasa dışı olarak kullanmakla suçlanıyor.

sam bankman fried 11

Bankman-Fried, geçen ay yaşadığı ve takasın yapıldığı Bahamalar’dan iade edilmesinin ardından 250 milyon dolar kefaletle serbest bırakıldı. Serbest bırakılmasından bu yana Bankman-Fried elektronik izlemeye tabi tutuldu. Şimdi de Manhattan’daki ABD Bölge Yargıcı Lewis Kaplan’ın karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Savcılık davası, Bankman-Fried’in en yakın iki ortağının geçen ay suçunu itiraf etmesiyle güçlendi.
Alameda’nın genel müdürü Caroline Ellison ve FTX’in eski teknoloji müdürü Gary Wang sırasıyla yedi ve dört suçlamayı kabul ederek savcılarla işbirliği yapmayı kabul ettiler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner