Ana Sayfa Analizler 12 Kasım Kripto Para Borsa Analizi

12 Kasım Kripto Para Borsa Analizi

Geçen haftaya oranla pazarda ufakta olsa hareketlilikler söz konusu. Birçok şirket yeni kripto para projelerini açıklamaya devam ediyor. Tether’de ise neredeyse her hafta yeni bir kara para aklama şüphesi yaşanmaya devam ediyor. Geçen hafta yaşanan güncelleme ve Bitcoin Cash’in fiyatında ki çıkış sürerken cephede sular ısınmış durumda.

Bitcoin Cash’de yaşanan görüş ayrılıkları yeni bir çatallaşmayı beraberinde getirebilir. Satoshi Nakamota olduğu iddia edilen Craig Wright’ın başını çektiği ekip şuanda madencilik havuzlarının %51’ini ele geçirmiş durumda. Bitmain’in başını çektiği diğer cephe ise yeni güncelleme ile birlikte elini büyük ölçüde güçlendirdi. Kısa zamanda olası bir çatallaşma hareketi sonrası borsalarda kıpırdanmalar olması muhtemel.

Yeni yayınlanan bir raporlara göre, kurumsal yatırımcılar kripto para yatırımları konusunda sakin bir karakteristik özelliğe sahip. Son zamanlarda kurumsal yatırımcıların artmasının pazarın sakin kalmasında ki payı da oldukça büyük.

Bitcoin

Bitcoin geçen hafta ki değerini büyük ölçüde koruyor. Toplam hacimde ki daralma ise devam ediyor. 7 Kasım tarihinde yaşanan pickle birlikte fiyatlar 6,500 doların üzerine çıksa da bu haftayı sakin geçirdiğini söyleyebiliriz. Geçen hafta daha inişli çıkışlı bir grafiğe sahip Bitcoin, bu hafta çok daha sakin. Bazı uzmanlar tetikleyici faaliyetlerin kısa zaman içerisinde yaşanacağını belirtse de şuanda bu tarz bir gelişme yaşanmadı.

Uzun pozisyonda kalmak hala daha mantıklı.

Pazar Kapasitesi: 109,51 milyar dolar

Ethereum

Geçen haftadan bu yana Ethereum değerini sadece 3 dolar arttırabildi. Bu hafta hakkında önemli bir haber yaşanmadı. Çatallaşma çalışmaları ise devam ediyor. Bitcoin gibi 7 Kasım’da pick yapıp 220 dolara ulaşsa da şuanda geçen hafta ki değer korunuyor. Geçen haftadan bu yana ise pazar kapasitesinde neredeyse yarım milyar dolarlık bir artış söz konusu.

Pazar Kapasitesi: 21,82 Milyar Dolar

XRP

Bu haftanın kazananı ise XRP. Geçen hafta 0,46 dolardan işlem gören XRP bu hafta 0,50 dolardan işlem görüyor. 6 Kasımda ise 0,54 dolar seviyesinin denenmesi birkaç hafta içerisinde 0,60 doların habercisi olabilir. Pazar hacminde de neredeyse 2 milyar dolarlık bir artış söz konusu. Bu hafta muhtemelen 0,50 doların üzerinde ki seviye korunacaktır.

Pazar Kapasitesi: 20,29 milyar dolar

Bitcoin Cash

2 hafta önce değerini büyük ölçüde arttıran Bitcoin Cash, bu hafta 30 dolar değer kaybı yaşadı. Haftanın başında yaşanan 635 dolar seviyesi yeni bir rekorun habercisi. Bu haftada 500 doların üzerinde ki değerini koruyacaktır. Diğer yandan, birçok yatırımcıyı analize başlarken anlattıklarımızı dikkate almasını tavsiye ediyoruz. Bitcoin Cash madenciliğinin tamamen şirketlerin eline geçmesi ileride büyük sorunlara sebebiyet verebilir. Bireysel madencilerin aksine şirketler tamamen kar odaklı çalıştıkları için ileride karın azalması durumunda blokların işlem kapasitesinde düşüşler yaşanabilir. Bu da fiyatın aşağıya doğru eğilim göstermesini tetikleyecektir.

Pazar Kapasitesi: 9,63 milyar dolar

Tether

Brezilya’da yaşanan bir yolsuzluk skandalı Tether’in başını ağrıtabilir. Tether’in kısa zaman önce yaptığı açıklama ile birlikte ortaklaşa hareket ettiği Bahreyn bankası bu skandalın hedef tahtası konumunda. Brezilya hükümeti bu konuda Bahreyn’den ilgili bankanın hesaplarının incelenmesini talep etti. Tether’in yaşadığı kara para aklama şüpheleri ve haberleri bitmek bilmiyor. Çok inişli ve çıkışlı bir grafiğe sahip olsa da bu tamamen fiyat aralığının darlığı ile ilgili. Bu hafta 0,99 dolar seviyesinin altına hiç düşmedi.

İsveçli bir kuruluştan ise Orta Doğu ve Körfez ülkelerini ilgilendiren bir stablecoin projesi kısa zaman önce açıklandı. Pazar kapasitesinde bu hafta bir değişiklik yaşanmadı.

Pazar Kapasitesi: 1,77 milyar dolar

Dash

Dash geçen hafta ki yükselişini sürdüremedi. Geçen haftadan bu yana 7 dolar değer kaybı yaşayan Dash, toplam yatırım miktarını ise koruyor. Bu hafta çok sakin kalan Dash haftanın başında ki seviyeyi neredeyse korumaya devam ediyor. 189 dolara kadar pick yapması ise bu hafta bu değeri bir daha deneyebileceği ihtimalini güçlendiriyor. Pazar hacminde ise ufak bir daralma söz konusu.

Pazar Kapasitesi: 1,37 milyar dolar

mm
Doğukan Kozbahttps://www.coinkolik.com
Bilgisayar teknolojilerini yakından takip eden ve kripto paralar hakkında araştırmalar yapan birisiyim. İngilizce İşletme bölümü mezunuyum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya Hesaplarımız

597BeğenenlerBeğen
8TakipçilerTakip Et
6,140TakipçilerTakip Et
14AboneAbone Ol

Diğer Haberler

Bloomberg Tether’ı İnceledi: Tether (USDT) Hakkındaki İddialar Gerçek mi?

Bloomberg News tarafından incelenen Tether'ın ABD Doları rezervlerine önemli miktarda ilgi duyduğu ortaya çıktı. Şirketin ABD Doları rezervleri, Kanada, Bahamalar ve Porto Riko dahil...

Spencer Bogart Bitcoin’in Fiyatı için 50.000 Dolarlık Öngörüsünü Koruyor!

Bitcoin, bu yıl kripto para piyasasının hacminde görülen çöküşün ortasında piyasa hacminin %80'ini kaybetti. Ancak Spencer Bogart, dijital paranın şu anki değerini hala %1328'e kadar...

JPMorgan: Bitcoin Ayı Piyasası Kurumsal Yatırımcıları Korkutuyor

Kurumsal yatırımcılar uzun süredir kripto para ayı piyasasından korkuyor. En azından küresel pazar stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere JPMorgan Chase & Co. analistlerinden...

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? Bitcoin 4.000 Doları Görür mü?

Geçtiğimiz 24 saat içinde kripto para piyasası Kasım ayından bu yanaki en güçlü günlük ralliyi gösterdi. Bitcoin yüzde 11'den fazla değer kazanarak 3.181 dolardan...

Kurumsal Yatırımcılar Ağırlıklı Olarak Tezgah Üstü Piyasalardan Bitcoin (BTC) Alıyor!

Kripto para piyasasının dört gözle beklenenleri şüphesiz kurumsal yatırımcılar. Kurumsal yatırımcıların piyasaya ilgi gösterdikleri ama bir türlü piyasaya giriş yapmadıkları bilinen bir gerçek. Araştırma...