Yükleniyor...

12 Mart’tan Sonra Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin’e (BTC) Olan Bakışı Değişti

Kripto para araştırma şirketi Coin Metrics'teki analistler, 12 Mart’ta yaşanan devasa Bitcoin (BTC) satışlarından bu yana perakende yatırımcıların ve kurumsal trader’ların çok farklı davrandıklarına tanık olduklarını söylediler.

12 Mart’tan Sonra Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin’e BTC Olan Bakışı Değişti

Kripto para araştırma şirketi Coin Metrics’teki analistler, 12 Mart’ta yaşanan devasa Bitcoin (BTC) satışlarından bu yana perakende yatırımcıların ve kurumsal trader’ların çok farklı davrandıklarına tanık olduklarını söylediler.

Bitcoin (BTC) Adreslerinin Sayısı Artıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blockchain analitik şirketinin raporuna göre, kripto para piyasasının çökmesinden sonra önemli miktarda perakende yatırımcı dipten satın almak için kripto para borsalarına koştu. Coin Metrics bu durumu şu şekilde açıklıyor:

Nispeten az miktarda BTC bulunan adreslerin sayısı 12 Mart çöküşünden bu yana artmaya devam ediyor. Yeni kullanıcıların az miktarda BTC edinmeye başlaması benimsenmenin arttığını gösterebilir.

Perakende yatırımcılardan gelen bu olumlu haberlerin aksine kurumsal Bitcoin yatırımcıları pozisyonlarını tasfiye etmeye devam ediyor. Koronovirüs sebebiyle kurumsal yatırımcıların pozisyonlarını değiştirmeleri anlaşılabilir ancak balina olarak tabir edilen yatırımcılar kripto para piyasasının gelişimi için oldukça önemlidirler.

Coinbase kısa süre önce, Bitcoin’in Mart çöküşünden sonraki ilk 48 saat içinde borsada neler olduğu dair veriler yayınladı.

Borsa, nakit ve kripto para yatırma işlemlerinde beş kat artış yaşadığını söyledi ve piyasaya 1.3 milyar dolar fon girdiğini belirtti. Ayrıca müşterilerinin %60’ının her Bitcoin çöküşü sonrası BTC aldığını söylerken yaşanan son çöküşte bu oranın %67’ye çıktığını belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x