1,2 milyon dolar toplayan kripto projesi tedirgin etti! • Coinkolik
Yükleniyor...

1,2 milyon dolar toplayan kripto projesi tedirgin etti!

Ön satıştan 1,2 milyon dolar toplayan Banana Gun'ın ekibi, ellerinde bulunan tüm token'ları sattı.

Banana Gun

Ön satıştan 1,2 milyon dolar toplayan Banana Gun’ın ekibi, ellerinde bulunan tüm token’ları sattı.

Kripto para yatırımcıları, piyasada yer alan mevcut projelerin aksine yeni çıkacak olanları da araştırıyor. Özellikle ön satış kısmı, yeni bir kazanç kapısı olarak görülüyor. Bu kapsamda yatırımcılar, çeşitli merkeziyetsiz borsa projelerine yoğunlaşıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Telegram botu projesi Banana Gun, merkeziyetsiz borsa üzerinden çıkmak amacıyla ön satış gerçekleştirdi. Bu ön satışa, 800 cüzdan 1,2 milyon dolar ile katılım sağladı. Ancak proje ekibi, akıllı sözleşmelerde bir problemin olduğunu ileri sürerek hazine token’larını sattı.

Ekran Resmi 2023 09 12 15.20.39

Telegram botu projesi, milyonlarca dolarlık satış yaptı

Merkeziyetsiz borsada piyasaya sürülen Telegram botu projesi Banana Gun (BANANA), yeniden yapılanma amacıyla projeyi kapattı. Banana Gun, başarılı bir ön satış dönemi geçirmiş ve yoğun ilgiyle piyasaya çıkmıştı. Proje token’ının 0,65 dolar fiyatla ön satışı gerçekleşti ve bu ön satışa 800 cüzdan katıldı. Yaklaşık 1,2 milyon dolar toplandı.

Akıllı sözleşmelerde yer alan bir açık nedeniyle projenin yüzde 4’lük fee transferlerinde problem ortaya çıktı. Proje, bu problemi öne sürerek elinde bulunan hazine token’larını satarak likiditedeki parayı geri çekti. Yatırımcıların eleştirilerine maruz kalan proje ekibi, likiditede kilitli olan 325 bin dolarlık Ethereum’u geri almak için bu işlemin yapıldığını açıkladı. Ekip, tekrar piyasaya çıkacaklarını ve daha önceki katılımcılara airdrop yapılacağını bildirdi.

Ekran Resmi 2023 09 12 15.13.29

0,65 dolarlık ön satıştan sonra BANANA, kısa sürede 8 dolara yükseldi. Ancak ekibin satış yapmasıyla birlikte, projenin fiyatı 0,02566 dolara geriledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan proje ekibi, “Anlayın, siz kızgınsınız, bu berbat bir şey. Harika bir lansman yaptık ve bu problem (akıllı sözleşme hatası) durumu mahvetti. Burada olduğumuzu bilin, bunu çözeceğiz ve daha güçlü bir şekilde geri döneceğiz.

Diğer taraftan ekip, token fiyatının düşmesi nedeniyle yatırımcılara zarar ettikleri miktarın Ethereum olarak iade edileceğini iddia etti. 1,2 milyon dolar toplayan ekibin tekrar projeyi başlatıp başlatmayacağı ise merak konusu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x