Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri 140 Milyar Dolarlık Şirketin Kurucusu: "Oğlum İyi ki Bitcoin (BTC) Aldı"

140 Milyar Dolarlık Şirketin Kurucusu: “Oğlum İyi ki Bitcoin (BTC) Aldı”

ABONE OL:google-news

140 milyar dolarlık Oaktree Capital Group’un kurucu ortağı Howard Marks, önceki gün yayınladığı gönderisinde 2017 boğa rallisi sırasında Bitcoin’i (BTC) eleştirdiğini ama oğlunun o dönemde Bitcoin satın almasına şimdi sevindiğini ifade etti.

Marks, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“2017’de kripto para birimleri üzerine yüksek düzeyde şüphecilik ifade ettiğim bir içerik yayınladım. Bu görüş, Çok şükür ki ben ve ailemiz için anlamlı miktarda Bitcoin’e sahip olan oğlum Andrew için çok tartışma kaynağı oldu. Hikaye tam olarak yazılmış olmaktan uzak olsa da, en azından söyleyebileceğim, şüpheci bakış açımın bugüne kadar doğrulanmadığıdır.”

Bilindiği üzere birkaç aydan beri Bitcoin hakkında eleştirilerde bulunan birçok kişi ya da firma, bu tutumlarını yavaş yavaş değiştirmeye başladı. Bitcoin’in kayda değer yükselişi ve güçlü duruşu “balon” söylemlerinin yavaş yavaş azalmasını sağladı. İşte bu kapsamda Howard Marks’ın ifadeleri oldukça önemli.

Marks, son olarak şüpheciliğin doğal bir tutum olduğuna vurgu yaparak, şunları söyledi:

“Daha önce de söylediğim gibi, yatırımcı için şüphecilik doğal durumdur. Varsayılan tepkimiz, “bu sefer farklıdır” ifadesini duyduğumuzda derinden şüpheli olmaktır. Yatırımcının kaybetme olasılığını azaltan şey bu şüpheciliktir. Ancak, bu kadar çok yeniliğin bu kadar hızlı bir biçimde gerçekleştiği bir dünyada, bu zihniyet, bir görüş oluşturmadan önce derin bir merak, yeni fikirlere açıklık ve öğrenme isteği ile eşleştirilmelidir.”

Marks, kripto para birimleri söz konusu olduğunda, doğal olarak bir şüphecilik geliştirdiğini söyleyerek bu durumun Oaktree’yi ve kendisini birçok kez beladan uzak tuttuğunu ifade etti. Marks, bir öz eleştiride de bulunarak bu davranışının muhtemelen yenilikleri düşünmesine engel olduğunu söyledi. Marks, şu ifadeleri kullandı:

“Bu nedenle, kripto para birimleri hakkında kesin bir görüş oluşturmak için henüz yeterince bilgili olmadığımı (Andrew’un yardımıyla) anladım. Açık fikirlilik ruhuyla, öğrenmek için çabalıyorum. Bunu yapana kadar, konuyla ilgili tüm yorum taleplerini Andrew’a yönlendireceğim.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Market

Öne Çıkan Başlıklar