Yükleniyor...

15 Ekim Kripto Para Borsa Analizi

Piyasalarda ki hareketlilik başladı.

15 ekim fiyat analizi

Piyasalarda ki hareketlilik başladı. Bugün itibariyle en değerli ilk 20 coin arasında Tether ve Dogecoin dışında değer kaybı yaşayan başka bir coin yok. Bitcoin geçen hafta sarsılmasının ardından 1-2 haftada toparlanacağını belirtmiştik. Bu toparlanma süreci sadece 4 gün sürdü ve tekrardan 6,600 seviyelerinin üzerine çıkıldı. En çok değer kazanan coin ise XRP oldu. Diğer yandan yatırım miktarlarında büyük çaplı bir büyüme söz konusu değil.

Bitcoin

Bitcoin 4 gün önce yaklaşık olarak 6,250 dolar seviyesindeydi. Bugün ise 6681 dolar seviyesi ile 6,700 seviyesini zorluyor. Bu çıkışa pek güvenmemek gerekiyor çünkü geçen günlerde ki yaşadığı düşüşü tekrardan yaşayabilir. Diğer yandan yatırım miktarı hala daha 120 milyar doların altında kaldı.

Şuan için bir alım fırsatı söz konusu bile değil, bu çıkış ise rallinin başladığı anlamına gelmiyor.

Ethereum

Bitcoin’in sert düşüşünden etkilenen Ethereum kendini toparladı. Şuanda 210 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Yatırım miktarı ise 20,60 milyar dolardan 21,50 milyar doların üzerine çıktı.

XRP

Bugün en çok değer kazanan coin XRP olsa da hala daha 0,50 dolar seviyesinin üzerine çıkamadı. Şuanda ki değeri 0,44 dolar. Yatırım miktarını ise 16 milyardan 18 milyar dolara çıkardı.

Bitcoin Cash

Bitcoin’inde ki yükseliş Cash’e yansımamış gözüküyor. Bitcoin Cash 450 dolara kadar düşmesine rağmen şuanda ki değeri 461 dolar.

Litecoin

Litecoin sabit bir şekilde yoluna devam ediyor. Düşüşten etkilenmeyen kripto para yükselişten de pek etkilenmedi. Şuanda ki değeri 55 dolar.

Dash

Güne yükselişle başlayan Dash, değerini 164 dolara kadar çıkardı. Kendisinden beklenen ise 180 dolar seviyesi. Destek devam ederse çıkışını sürdürebilir.

Genel Durum ve Gelen Haberler

Bu yükselişin arkasında ki sebep olarak Tether gösteriliyor. Kendi alanında özgün proje olan Tether çıktığı ilk günden bu yana sürekli olarak tartışma konusu olmuştu. Bankalar ile de sorun yaşayan coinin değeri bugün düşüşte. Diğer coinlere baktığımızda büyük bir yükseliş söz konusu değil.

Şuanda ki artış sadece Bitcoin’e yaradı. Muhtemelen Tether’de paraları bulunan kullanıcılar Bitcoin’e geçiş yaptılar. Son düşüşten bu yana yatırım miktarını 4 milyar dolar arttırmasının başka bir sebebi görünmüyor.

Bu yükselişin ardında balinalarda olabilir. Eğer onlar varsa bu fiyatlar gerçeği yansıtmıyor ve muhtemelen çok daha sert bir düşüş yaşanabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x