Yükleniyor...

16 Yaşındaki Girişimci Blockchain.info’dan 10 Bitcoin Kazandı

Popüler Bitcoin cüzdan sağlayıcısı Blockchain.

travis_bitcoinPopüler Bitcoin cüzdan sağlayıcısı Blockchain.infonun Twitter adresinden yayınladığı bilgiye göre, 16 yaşındaki Bitcoin girişimcisi Travis Wright (Duluth, Minnesota), 1 milyon kullanıcının katıldığı yarışmada 10 Bitcoin’lik ödülün sahibi oldu.

Blockchain.info’nun sunduğu cüzdan servisi 500.000’in üzerinde kişi tarafından indirildi ve Ocak 2012 itibariyle 110.000 kayıtlı kullanıcısı bulunuyor.

Blockchain.info, yarışma için (Facebook sayfasını beğenenler yarışmaya katılabildi) 13,192 gönderi aldığını ve Rafflecopter aracılığı ile kazanan ismi belirlediklerini açıkladı. Kazanan ismin gönderisinin numarası Random.org ile bir sayı belirlenerek seçildi.

Blockchain.info, “Bu sefer yarışmanın farklı olmasını istedik ve böylece her kullanıcı, Facebook veya email aracılığı ile yarışmanın bir parçası olabildi.”  açıklamasında bulunarak bu yarışmayı düzenledi.

Kazanan olarak Travis Wright, 10 BTC’yi ($8.613 – yazıyı yazdığımız sırada BTC exchange oranı) çevrimiçi cüzdanına direkt olarak alabilme veya BTCTrip.com sitesinden 10 BTC’lik alışveriş veya kullanım hakkına sahip oldu.

10 BTC’lik ödülün sahibi olan Wright, bu ödülden kazandığı parayı sorumlu bir şekilde kullanacağını ve harcayacağını belirtti. Wright ayrıca, “Herkes bana bu kazandığım parayla kokain veya eskort kız almamı söylüyor, fakat ben parayı saklamayı tercih ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Wright ödülü kazandığıyla ilgili haberi, Blockhain.info’dan gelen e-posta sayesinde almış, fakat ilk okuduğunda bunun bir aldatmaca olduğunu sanmış. Daha sonra parayı almak için e-postayı cevaplarken oldukça korktuğunu da belirtmiş.

Wright ödülü kazandıktan sonra, 1 BTC’ lik bir miktarı kafasındaki alışveriş listesi için harcamak için can attığını söylüyor. Ek olarak kötü şöhretin, ona okulda kötü etkiler yaratacağını ve bu yüzden parayı sorumlu bir şekilde harcamak istediğini de belirtiyor. Wright, kazandığı ödül yüzünden bir çok tanışma teklifi almış.

Bitcoin $1.000 fiyatına vurduğundan bu yana, kriptopara birimi girişimcisi olmaya karar veren Wright, ilk başta dogecoin üretmeye başlamış. Bunun sebebi olarak da dogecoin in kazılmasının daha kolay olduğunu söylüyor.

Siz 10 Bitcoin kazansaydınız, ne yapardınız? 

Bize Ulaşın: @Colinkolik

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner