Yükleniyor...

17 Yaşındaki Sanatçı Dijital Sanat Eserini 21.350 Dolara Sattı

Morgan Creek Digital kurucu ortakları, pandemi sırasında New York’a yardım etmek için bir NFT-sanat çalışması yaptırdı. “NYC Skyline” adlı dijital bir NFT sanat eseri Gemini’ye ait Nifty Gateway platformunda 21.350 doların üzerinde satıldı

Eol 5MXXYAAbPC

Morgan Creek Digital kurucu ortakları, pandemi sırasında New York’a yardım etmek için bir NFT-sanat çalışması yaptırdı. “NYC Skyline” adlı dijital bir NFT sanat eseri Gemini’ye ait Nifty Gateway platformunda 21.350 doların üzerinde satıldı. Eserin sahibi Las Vegas’tan gelecek vaat eden 17 yaşında bir sanatçı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“NYC Skyline” adlı dijital bir sanat eseri, bugün 21.350 dolara NFT şeklinde satıldı. Eser, 17 yaşındaki sanatçı Fewocious tarafından yaratıldı. Açık artırma, kripto para borsası Gemini’nin sahip olduğu blockchain tabanlı bir dijital sanat platformu olan Nifty Gateway’de yapıldı. Platform, çeşitli sanatçıların koleksiyonlarını ve parçalarını “nifties” olarak sunmalarına izin veriyor. Bunlar, her biri “benzersiz” olan blok zinciri token’larıdır. Eserin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Kripto alanındaki en iyi sanatçılardan biri ile dünyanın en büyük kripto influencer’larından 2’si arasındaki işbirliği için inanılmaz derecede heyecanlıyız. Bu, NG’nin açık artırma için görevlendirdiği ilk parçası olacak!”

Müzayedenin ana fikri, koronavirüs salgını sırasında “NYC’ye yardım etmek için bir şeyler yapmaktı”. Böylece, gelirin bir kısmı, sakinlere ücretsiz yemek sağlayan bağımsız bir kar amacı gütmeyen kuruluş olan Food Bank for New York City’ye bağışlanacak. Kasım ayı başlarında Fewocious, yine Nifty Gateway’de “Moment i Fell in Love” adlı bir eseri 25.000 dolara satmıştı.

Benzersiz dijitalleştirilmiş öğeleri temsil eden NFT’lere olan talep ve bunların fiyatları son zamanlarda artıyor. Kısa süre önce, sanal bir F1 yarış pistinin bir kısmı 223.000 dolara satıldı. Benzer şekilde, nadir bir Batman NFT sanatı Ekim ortasında 200.000 doların üzerinde para topladı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x