Yükleniyor...

1inch, Ethereum (ETH) Gas Ücretlerinden Dolayı Binance Smart Chain’i de Kullanacak

Alım satımları yönlendirmek için kullanılan merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolü 1inch, hizmetlerini Binance Smart Chain’e (BSC) doğru genişletiyor.

1inch coin min

Alım satımları yönlendirmek için kullanılan merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolü 1inch, hizmetlerini Binance Smart Chain’e (BSC) doğru genişletiyor. 1inch bunu Ethereum (ETH) ölçeklenebilirliğine karşı önlem olarak yapıyor.

2019’da piyasaya sürülen 1inch borsası, onlarca DEX arasından en iyi fiyatları kullanıcıların karşısına çıkarıyordu. Dune Analytics’e göre son 24 saatte 450 milyon dolarlık hacme ulaşan borsa, işlem hacmi açısından en büyük DEX toplayıcılarından biri olarak biliniyor.

“1INCH token’ı, Binance Smart Chain altyapısıyla Binance ve Ethereum ağlarında köprü olarak kullanılacak. 1inch kullanıcıları PancakeSwap, BurgerSwap, StreetSwap, Venue, StabelSwap, JulSwap, BakerySwap ve diğer Binance tabanlı DEX’lere ve borç alma platformlarına erişim sağlayacak.”

1inch CTO’su Anton Bukov, Telegram mesajında Ethereum madencilerinin Ethereum ağındaki gas ücretlerini yükselttikleri için 1inch’in BSC’ye yöneldiğini söyledi.

Ethereum’daki her blok için ne kadar gas kullanılacağı konusunda limit var. 2015’ten beri birkaç defa değişen limit blok değişimi, büyüme ve işlem ücret baskısına göre farklılaşıyordu. Tarihsel olarak yüksek ücretler, yazılımcılar tarafından depolanmıştı. Şu an oluşma olasılığı az ama Ethereum’da olası hizmet reddinden dolayı saldırı (DoS) yaşayabilir.

Gas limiti sorunu çözülmedikçe birçok uygulama artık alternatif arıyor. Synthetix ve dYdX Ethereum tabanlı çözümler tercih etmişti. Diğerleri ise Compound Finance’in Compound Chain’ini seçti:

“BSC’de dakika başına 10 kat daha fazla gas limiti var, DeFi kullanıcıları için yararlı seçenekleri araştırıyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner