2.5 Trilyon Dolarlık Fidelity'ye Bitcoin Konusunda NYDFS'den Yeşil Işık • Coinkolik
Yükleniyor...

2.5 Trilyon Dolarlık Fidelity’ye Bitcoin Konusunda NYDFS’den Yeşil Işık

Boston merkezli Fidelity bugün Bitcoin alım, satım ve depolama hizmetleri sunmak için New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı'ndan (NYDFS) izin aldığını açıkladı.

2.5 Trilyon Dolarlık Fidelityye Bitcoin için NYDFSden Yeşil Işık

Boston merkezli Fidelity bugün Bitcoin alım, satım ve depolama hizmetleri sunmak için New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (NYDFS) izin aldığını açıkladı. Bu izinle Fidelity’nin özellikle kurumsal yatırımcılara hitap edecek bir dijital para platformu oluşturmasını ve başlatmasının önünü açılmış oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fidelity Operasyon Direktörü Michael O’Reilly, NYDFS’nin onayının Bitcoin’e yatırım yapan büyük yatırımcıların daha rahat hale getirmesine yardımcı olabileceğini belirtti. O’Reilly açıklamasında şunları söyledi:

“Sunduğumuz gözetim ve ticaret yürütme hizmetleri kurumsal yatırımcıların dijital varlıklarını kullanmaya devam etmeleri için temel yapı taşlarıdır. Fidelity’nin NYDFS’nin denetiminde ve incelemesinde New York’taki yatırım danışmanlığı şirketi olarak adlandırılması, kurumlar ve diğer piyasa katılımcıları arasında kurduğumuz güvenilirlik ve güven üzerine kuruludur.”

Kurumsal yatırımcılar şimdiye kadar Bitcoin endüstrisine güvenli bir mesafede durmayı tercih etti. Düzenleme eksikliği, fiyat manipülasyonu ve gittikçe artan sayıda dolandırıcılık ve cüzdan hack olayı Bitcoin’in riskli bir yatırım alternatifi gibi görünmesine neden oldu. Bununla birlikte, Fidelity, Intercontinental Exchange, VanEck, TD Ameritrade gibi finans devleri, düzenlenmiş Bitcoin ticaret ürünlerini piyasaya süreceklerini açıkladıktan sonra ticaret uzmanları kurumsal sermayenin kripto para piyasasına kitlesel bir akınını öngördü.

Risk iştahı büyük olan yatırımcılar aynı zamanda portföylerine Bitcoin ve diğer ilgili enstrümanları eklemeye başladılar. Harvard ve Yale Üniversitesi’nin yanı sıra iki Virginia merkezli emeklilik planı son zamanlarda kripto para ve Blockchain alanına büyük meblağlar yatırdı. Dahası, yuan devalüasyonuna ve ABD-Çin arasındaki ticaret savaşına karşı ikinci çeyrekte Bitcoin fiyatındaki yükseliş, büyük yatırımcıların kripto paraları güvenli bir liman olarak gördüklerini gösterdi.

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x