Yükleniyor...

“20 Bin Dolardan BTC Alanlar İle 1.700 Dolardan Tesla Hissesi Alanlar Aynı Kişiler”

CNBC'nin mali danışma konseyi üyelerinden olan Douglas Boneparth, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ilginç bir iddia ortaya attı.

tesla bitcoin

CNBC’nin mali danışma konseyi üyelerinden olan Douglas Boneparth, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ilginç bir iddia ortaya attı. Boneparth’a göre 20.000 dolar seviyesinden Bitcoin (BTC) alan kişiler ile elektrikli araç üreticisi Tesla’nın hisselerini 1.700 dolardan alan kişilerin aynı olduğuna inanıyor.

Boneparth, yaptığı açıklamada ayrıca Beyond Meat ve diğer elektrikli otomobil üreticisi Nikola’nın da bir balon olduğunu belirtti.

“Beyond Meat’i 235 dolardan, Bitcoin’i 20.000 dolardan ve Nikola’yı 75 dolardan satın alanlar, Tesla’yı da 1.700 dolardan satın alabilir.”

11 Aralık 2017’de Bitcoin 17.300 dolar seviyesine yükseldiği zaman, özellikle genç yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyaran Beyond’un açıklamasından altı gün sonra, Bitcoin tüm zamanlarının en yüksek seviyesi olan 19.627 dolar seviyesine yükseldi.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’ın 2018 yılının sonunda lider kripto paranın 40.000 dolar olacak öngörüsüne rağmen, Boneparth gibi bazı finansal danışmanlar balonun patlamak üzere olduğunu gördüler.

2014 yılından itibaren BTC sahibi olduğu bilenen Boneparth, yaptığı bazı uyarılar dışında, kişilerin yatırımlarını etkilememek adına, kendi pozisyonlarını paylaşmamayı tercih ediyordu. Ancak yaşanılan bu süreçten sonra, insanların fazlası ile yanlış yatırım yaptığına değinen Boneparth, bu durumdan ders çıkardığını ve artık yatırımlar hakkında bazı tavsiyelerde bulunacağını belirtti.

13 Temmuz’da Tesla %14’lük bir artışın ardından, düşüşe geçti ve yakın zamanda elde ettiği tüm kazançları silerek, yatırımcısı ciddi anlamda sarstı.