Yükleniyor...

200 Dolar Seviyesini geçen Ethereum’da Yükseliş Devam Eder mi?

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para ve Bitcoin'in en büyük rakibi olan Ethereum (ETH), Pazar günü yaşanan sert düşüşün ardından bugün tekrar 200 dolar seviyesini kırdı.

ethereumda yukselis devam ediyor

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para ve Bitcoin’in en büyük rakibi olan Ethereum (ETH), Pazar günü yaşanan sert düşüşün ardından bugün tekrar 200 dolar seviyesini kırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETH yazım itibari ile 204 dolar seviyesinden işlem görüyor ve bu seviye dün ile kıyaslandığında, kripto varlıkta %7’den fazla artış söz konusu.

Çarşamba günü gördüğü 189 dolarlık seviyenin 15 dolar üzerinde yer alan Ethereum, hafta sonu kripto piyasalarda yaşanan düşüşten sonra iyi bir performans gösteriyor. Pazar günü Ethereum’un fiyatı 30 dakika içerisinde 209 dolar seviyesinden 187 dolar seviyesine inmişti.

En büyük rakibi Bitcoin ise son 24 saat içerisinde ciddi bir performans göstererek %6’dan fazla kazanım elde etti ve yazım itibari ile lider kripto varlık 9.650 dolar seviyesinden işlem görüyor. Yaşanan bu yükseliş ile birlikte, kripto piyasaların hacmi de son 24 saat içerisinde 15 milyar dolarlık bir artış yaşayarak 262 milyar dolar piyasa hacmine ulaştı.

Ethereum’un kazanımlarının en büyük sebebi ise mevcut ağın büyümesi ve artan popülerlik olarak gösteriliyor. Son olarak Ethereum merkezli vadeli işlemler için, kurumlar artık ABD tarafından düzenlenen ErisX borsasında Ethereum türevleri ile ticaret yapabiliyor ve bu durum da kripto varlığın fiyatına olumlu yönde katkı sağladı diyebiliriz.

ErisX, Borsa Komisyonu ve Ticaret Platformu TD Ameritrade tarafından desteklenmekte ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaretler Komisyonu tarafından da yönetilmektedir. Yapılan bu yeni düzenleme ile birlikte ErisX’de ticaret yapmadan önce kullanıcılar ETH satın almak zorunda kalacaklar. Kurumsal oyuncuların bu platformu daha çok kullanması ile birlikte Ethereum’a katkısı da devam edecektir.

Piyasalarda 12 Mart tarihinde yaşanan ve kripto tarihine “Kara Perşembe” olarak geçen çöküşten bu yana, hem Bitcoin hem Ethereum, geleneksel borsalar ile korelasyon halinde yer alıyordu. Son yaşanan yükselişlere göre bu korelasyon bozulmuş görünüyor.