Yükleniyor...

2013’te 1.000.000 Bitcoin (BTC) Alan Efsanevi Yatırımcı Başarılı Stratejisini Paylaştı

2013 yılında bir milyon Bitcoin (BTC) satın alan uzay yolculuğu şirketi Virgin Galactic'in başkanı Chamath Palihapitiya, bir sonraki büyük ticareti tespit etmek için yatırım stratejisinin ana hatlarını çiziyor.

2013te 1.000.000 Bitcoin BTC Alan Efsanevi Yatirimci Basarili Stratejisini Paylasti

2013 yılında bir milyon Bitcoin (BTC) satın alan uzay yolculuğu şirketi Virgin Galactic’in başkanı Chamath Palihapitiya, bir sonraki büyük ticareti tespit etmek için yatırım stratejisinin ana hatlarını çiziyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Palihapitiya, büyük yatırımcıların yalnızca getirilere odaklanan ve bunları elde etmek için risk düzeyini dikkate almayan orana (sert vuruş yüzdesi) değil, risk yönetimini ve pozisyon büyüklüğünü dikkate alan orana (yavaş vuruş yüzdesi) odaklandıklarını söylüyor. Palihapitiya akıllı yatırımcıların kazandıran bir fırsat bulup ona oynadığını belirtiyor:

“Yatırım 101: Yavaşlama yüzdesini sert vuruş yüzdesiyle karıştırmayın. İlki lisedeki havalı çocuk olmak gibi, sıradan biri değilsin ve herkes sırrını bilmek istiyor. İkincisi, annenle baloya gitmek gibi. Herkes bundan bahsediyor, ama alay etmek için.”

“Bilgili yatırımcılar ne zaman teslim olacaklarını, satın alacaklarını, ne zaman ‘riske gireceklerini’ ve kazananları süreceğini biliyorlar. Kazananların büyük bir kısmına sahip olmak yerine alakasız parçalara sahip olmayı daha çok önemsiyorlar.”

Palihapitiya lider kripto para birimi Bitcoin’in yalnızca 80 dolar olduğu zaman çok büyük bir bahis oynayarak, varlığa yüklü bir yatırım yapmıştı. Amiral gemisi kripto para birimi şu anda 10.000 doların üzerinde seyrederken, ünlü yatırımcının yatırımı da şu anda 10 milyar doların üzerinde seyrediyor.

Palihapitiya ayrıca, emeklilik için hisse senetlerine ve tahvillere yatırım yapma geleneksel yaklaşımın artık işe yaramadığından; kripto paralar, sanat, araba ve beyzbol kartları gibi alternatif varlıklara yatırımı artırmanın iyi bir fikir olduğunu söylüyor.

Çoğu insanın şu anda alternatif varlıklara %0 ila %5 arasında yatırımı olduğunu söyleyen Palihapitiya, tahviller sıfıra dönmeye devam ederse bu durumun değişebileceğini de belirtiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x