Ana Sayfa Bitcoin (BTC) 2018 Aralık Ayı Bitcoin Yatırımcılarına Alışılmışı Vermeyebilir!

2018 Aralık Ayı Bitcoin Yatırımcılarına Alışılmışı Vermeyebilir!

Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin bu ay 4.410 doları geçemezse son 3 yıldır alışılmış Aralık ayı yönünü yatırımcılara vermeyebilir. Bitcoin son 3 yılın Aralık ayında yüzde 40’a varan değer artışı ile göz doldurmuştu;

  • 2015: %14
  • 2016: %30
  • 2017: %40

Mevcut koşullar göz önüne alındığında Bitcoin’in 2018 Aralık ayında alışılmış eğilimi göstermeyeceği görülüyor.

Bitcoin Aralık Ayı Fiyat Hareketi

Bitcoin, 21 aylık üssel hareketli ortalamasını (EMA) kırdı ve rekor seviye olan 20.000 doları gördükten sonra ayı piyasasına daldı. Üssel hareketli ortalamasına göre, kilit nokta olan 5.747 doların altında kalan Bitcoin için satış baskısının devam edeceği öngörülüyor. 3.500 dolardan 4.410 dolara ulaşan büyük sıçrayışın pili bitti ve Bitcoin üzerindeki ayıların kontrolü daha net bir şekilde görülmüş oldu.

Şu anda Bitcoin (CoinMartketCap’in verilerine göre) 3.861 dolar seviyesinde işlem görüyor. Son 24 saatlik değer kaybı ise yüzde 7,14 dolaylarında. Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü görülen ani çıkışın boğaları tetiklememesinin ardından ayıların halen Bitcoin üzerinde egemen olduğu açıkça görüldü.

Şimdi Bitcoin için son zamanların en yüksek seviyesi olan 4.400 doların üstüne, ikna edici bir sıçrama yaşanması bekleniyor. Eğer böylesi bir sıçrama görülürse umut kıvılcımları çakabilir ve 5.000 dolar olan psikolojik sınır yeniden görülebilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti