Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Altcoin Haberleri 2018 Aralık Ayı Bitcoin Yatırımcılarına Alışılmışı Vermeyebilir!

2018 Aralık Ayı Bitcoin Yatırımcılarına Alışılmışı Vermeyebilir!

ABONE OL:google-news

Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin bu ay 4.410 doları geçemezse son 3 yıldır alışılmış Aralık ayı yönünü yatırımcılara vermeyebilir. Bitcoin son 3 yılın Aralık ayında yüzde 40’a varan değer artışı ile göz doldurmuştu;

  • 2015: %14
  • 2016: %30
  • 2017: %40

Mevcut koşullar göz önüne alındığında Bitcoin’in 2018 Aralık ayında alışılmış eğilimi göstermeyeceği görülüyor.

Bitcoin Aralık Ayı Fiyat Hareketi

Bitcoin, 21 aylık üssel hareketli ortalamasını (EMA) kırdı ve rekor seviye olan 20.000 doları gördükten sonra ayı piyasasına daldı. Üssel hareketli ortalamasına göre, kilit nokta olan 5.747 doların altında kalan Bitcoin için satış baskısının devam edeceği öngörülüyor. 3.500 dolardan 4.410 dolara ulaşan büyük sıçrayışın pili bitti ve Bitcoin üzerindeki ayıların kontrolü daha net bir şekilde görülmüş oldu.

Şu anda Bitcoin (CoinMartketCap’in verilerine göre) 3.861 dolar seviyesinde işlem görüyor. Son 24 saatlik değer kaybı ise yüzde 7,14 dolaylarında. Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü görülen ani çıkışın boğaları tetiklememesinin ardından ayıların halen Bitcoin üzerinde egemen olduğu açıkça görüldü.

Şimdi Bitcoin için son zamanların en yüksek seviyesi olan 4.400 doların üstüne, ikna edici bir sıçrama yaşanması bekleniyor. Eğer böylesi bir sıçrama görülürse umut kıvılcımları çakabilir ve 5.000 dolar olan psikolojik sınır yeniden görülebilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar