Yükleniyor...

2019’da Bitcoin Fiyatı Ne Olur? İşte Uzman Görüşleri

CoinMarketCap'in verilerine göre öncü kripto para birimi şu sıralar 3.

2019 Bitcoin Fiyat

CoinMarketCap’in verilerine göre öncü kripto para birimi şu sıralar 3.885 dolardan işlem görüyor. Peki önümüzdeki yıl Bitcoin’i ne bekliyor? 2019 yılında Bitcoin fiyatı ne olur? İşte uzmanların 2019 Bitcoin tahminleri.

Piyasaya hakim uzmanlara göre Bitcoin’in fiyatı önümüzdeki yıl 0 ila 36.000 dolar arasında bir yerde seyredecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Londra merkezli bir kripto para aracısı olan GlobalBlock’un kurucu ortağı ve direktörü David Thomas’ın kripto paralar için 2018 değerlendirmesi “korkunç bir yıl” şeklinde. Kripto para uzmanına göre kripto para piyasası bugüne kadar vahşi batı olarak görüldü. Thomas bunun her yeni olgunlaşmamış finansal piyasa sektöründe düzenli olarak ileri sürülen bir analoji olduğunu söylüyor. Thomas sözlerini “Hükümetler ve kurumsal yol boyunca piyasaya dönük araştırmalar yaptılar ve büyük hamleler yapmak için pozisyon alıyorlar. Şu andaki kararsızlık düzenlemenin en iyi ne şekilde uygulanacağına ilişkin değerlendirme yapılıncaya kadar baskın güç olacak.” şeklinde sürdürüyor.

Goldman Sachs’ın eski fon yöneticisi ve Galaxy Digital’in kurucusu olan Mike Novogratz, Bitcoin’den son derece umutlu. Thomas, Mike Novogratz’ın 2018 boyunca çeşitli tahminlerde bulunduğunu, ancak bunların bazılarının doğru çıkmadığını hatırlatıyor. Novogratz’ın “2019’da Bitcoin 20.000 dolara ulaşacak” tahminin hatırlatan Thomas, bu öngörünün gerçekçi olduğuna inanıyor.

Bitcoin ödeme istemcisi ve cüzdan sağlayıcısı BitPay’in CCO’su Sonny Singh, Bitcoin’in 2017 yılının en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara geri dönebileceğine inananlardan.

Fundstrat şeflerinden Thomas Lee ve Sam Doctor, Bitcoin’in tüm olumsuz beklentileri altüst ederek 2019’un sonuna kadar 36.000 dolara ulaşabileceğini öngörüyor.

David Thomas’a göre ise Bitcoin için 2019 yılı rekorların yılı olmayacak. Bitcoin’in fiyatına ilişkin öngörüsünü paylaşan Thomas, “Önceki eğilimlerine bakarak Bitcoin’in iyileşmesi ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkması ortalama 67 hata sürüyor. Bu eğilim tekrar gerçekleşecek olursa Bitcoin 2019’un ikinci çeyreğinde 20.000 dolara ulaşabilir.” diyor. Böylesi bir senaryonun en iyisi olduğunu, ancak gerçekçi olmadığını belirten Thomas, “ETF’ler, regülasyon ve olumlu haberlerle birlikte Bitcoin’in fiyatının 2019 yılında 8.000 dolar ila 10.000 dolar arasında bir yerde olacağını inanıyoruz.” diyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x