Yükleniyor...

2019 Google Verilerine Göre Bitcoin (BTC)’nin Popülerliği Düştü

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine olan ilgi 2019 yılında karışık bir tablo çizdi.

2019 Google Verilerine Göre Bitcoin BTC’nin Popülerliği Düştü

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine olan ilgi 2019 yılında karışık bir tablo çizdi. Daha spesifik olarak, piyasa kapitalizasyonunda en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, bu yıl kitlelerin popülaritesinde istikrarlı bir düşüşe tanık oldu. Bu düşüş, 2019’da bir toparlanma yaşayacağı tahmin edilen Bitcoin fiyatlarının beklentileri karşılayamadığı gerçeğine bağlanabilir.

Bitcoin ve Google Arama Trendleri

Google Trends, kripto para biriminin dünyadaki popülaritesinde büyük bir düşüş yaşadığını doğruladı. ABD, İngiltere, Çin, vb. ülkeler de dahil olmak üzere Bitcoin aramalarda bir düşüş yaşadı. Bu da dijital para birminin 2019’da büyüsünün azaldığı yönünde yorumlandı. Google arama sözcüğü analizi, Amerika Birleşik Devletleri’nde Bitcoin aramalarının 2019 yılında önceki yıllara göre önemli ölçüde azaldığını vurguladı. Her ne kadar bazı merkezkerde, Bitcoin aramaları yüksek oranlarda olsa da diğer bölgelerde düşüşler yaşanıyor.

Benzer şekilde, Çin hükümeti tarafından kabul edilen çeşitli düzenleyici mekanizmaların Bitcoin’in popülaritesi üzerinde doğrudan bir etkisi olduğu da dile getiriliyor. Ayrıca, çeşitli hükümetler tarafından benimsenen sert ve katı kripto para politikalarının uzun vadeli etkilerinin olumsuz olduğu ifade edilse de bu durum kısa vadede Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ilgili arama sayılarını arttırabilir.

Uzmanların Bakış Açısı

Uzmanlara ve analistlere göre, Bitcoin’e olan ilginin ve anahtar kelime olarak aranmasının fiyatları ile yakın bir ilişkisi var. Fiyatlardaki oynaklık, BTC aramasını da olumlu yönde etkiliyor çünkü fiyatlar genel olarak artmaya başladığında yatırımcılar Bitcoin’e ilgi duyuyorlar. Örneğin, BTC fiyatlarının 3 bin 500 dolar seviyesinden yükselmeye başladığı bu yılın başlarında Bitcoin’in arama kelime analizindeki popülaritesi de artmaya başladı. Şimdi tekrar BTC fiyatları düşüp biraz sabitlendiğinde, Bitcoin’e olan ilgi de kaybolmaya başladı. Medyanın ilgisi ve fiyatlardaki beklenmedik değişiklikler gibi diğer olaylardan bazıları da Bitcoin’in popülaritesini etkiliyor.

Bitcoin’in popülaritesi ile değerlenmesi arasında doğrudan bir korelasyon olduğu ifade edilebilir. Olumlu eğilimler, kripto para biriminin daha geniş çapta benimsenmesine yardımcı olurken, bu durum yalnızca ana yatırımcıları değil, aynı zamanda halkı da çekecek. Bu anlamda olumlu gelişmeler yaşandıkça BTC popülaritesini de arttıracak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner