Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Borsaları 2019'un Hack'lenen İlk Kripto Para Borsası Cryptopia Yeniden İşleme Açıldı!

2019’un Hack’lenen İlk Kripto Para Borsası Cryptopia Yeniden İşleme Açıldı!

ABONE OL:google-news

Kripto para borsası Cryptopia Ocak ayı ortasında hack’lenmişti. 2019’un hack’lenen ilk kripto para borsası, yeniden işleme açıldı.

40 Ticaret Çifti ile İşlemler Yeniden Başladı

Yeni Zelanda merkezli Cryptopia konuyla ilgili olarak Twitter’dan açıklama yaptı. Borsa, 40 ticaret çiftinde alım-satım işlemlerinin devam ettiği ve daha fazla işlem çiftinin zamanla markete ekleneceğini söyledi. Mevcut işlem çiftlerinin bir listesine borsanın destek bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hack’lenmesi sonrası birkaç ay boyunca kapalı kalan borsada 1.095’ten fazla dijital varlık işlem görüyordu. Uzun zamandır hizmet veren kripto para borsalarından biri olan Cryptopia, 14 Ocak 2019’da önemli zararlara neden olan bir güvenlik ihlali olduğunu açıklamasının ardından gündeme oturmuştu.

Cryptopia, konunun Yeni Zelanda polisi ve yüksek teknoloji suçları bölümü tarafından araştırıldığını açıkladı. Şubat ayına geldiğimizde borsa, varlıklarının %9,4’nün çalındığını açıkladı, ancak herhangi bir miktar vermekten kaçındı.

Hack saldırısının hemen ardından toplam kayıpla ilgili birçok iddia ortaya atıldı. Bazıları kaybın 16 milyon doları bulduğunu öne sürdü. Bu noktada soruşturma tamamlanana kadar toplam kaybın ne kadar olduğunu bilmek mümkün olmayacak.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar