Yükleniyor...

2019’un Hack’lenen İlk Kripto Para Borsası Cryptopia Yeniden İşleme Açıldı!

Kripto para borsası Cryptopia Ocak ayı ortasında hack'lenmişti.

Kripto Para Borsası Cryptopia

Kripto para borsası Cryptopia Ocak ayı ortasında hack’lenmişti. 2019’un hack’lenen ilk kripto para borsası, yeniden işleme açıldı.

40 Ticaret Çifti ile İşlemler Yeniden Başladı

Yeni Zelanda merkezli Cryptopia konuyla ilgili olarak Twitter’dan açıklama yaptı. Borsa, 40 ticaret çiftinde alım-satım işlemlerinin devam ettiği ve daha fazla işlem çiftinin zamanla markete ekleneceğini söyledi. Mevcut işlem çiftlerinin bir listesine borsanın destek bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hack’lenmesi sonrası birkaç ay boyunca kapalı kalan borsada 1.095’ten fazla dijital varlık işlem görüyordu. Uzun zamandır hizmet veren kripto para borsalarından biri olan Cryptopia, 14 Ocak 2019’da önemli zararlara neden olan bir güvenlik ihlali olduğunu açıklamasının ardından gündeme oturmuştu.

Cryptopia, konunun Yeni Zelanda polisi ve yüksek teknoloji suçları bölümü tarafından araştırıldığını açıkladı. Şubat ayına geldiğimizde borsa, varlıklarının %9,4’nün çalındığını açıkladı, ancak herhangi bir miktar vermekten kaçındı.

Hack saldırısının hemen ardından toplam kayıpla ilgili birçok iddia ortaya atıldı. Bazıları kaybın 16 milyon doları bulduğunu öne sürdü. Bu noktada soruşturma tamamlanana kadar toplam kaybın ne kadar olduğunu bilmek mümkün olmayacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner