Yükleniyor...

2019’un İlk Kripto Para Borsa Saldırısında Yeni Gelişme

Blockchain analiz firması Elementus'un attığı tweet'e göre, Yeni Zelanda merkezli kripto para borsası Cryptopia'dan çalınan 3.

2019 İlk Kripto Para Borsa Saldırısı

Blockchain analiz firması Elementus’un attığı tweet’e göre, Yeni Zelanda merkezli kripto para borsası Cryptopia’dan çalınan 3.2 milyon dolar değerindeki token’ların büyük kripto para borsalarına transfer edildi. 2019’un ilk büyük güvenlik ihlali olan hack saldırısı 15 Ocak’ta Elementus tarafından duyurulmuştu.

Fonlar Büyük Oranda Etherdelta, Binance ve Bitbox’a Aktarıldı

Cryptopia, hack saldırısının 14 Ocak’ta gerçekleştirildiğini açıklamıştı. Borsa, kullanılara planlanmamış bir bakım yapacağını söyleyerek hack saldırısını resmi olarak açıklamadan önce platformunda birkaç güncelleme yaptı. Elementus, 20 Ocak’ta 16 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) ve ERC20 token’ının çalındığını resmi olarak duyurdu. Borsa, cüdanlarının kontrolünü geri alamadığı için saldırı ilk ihlalden sonraki iki hafta boyunca devam etti. Bilgisayar korsanları 17.000 Cryptopia cüzdanından 1.675 Ethereum (ETH) (yaklaşık 175.875 dolar) çaldılar. Elementus, etkilenen 17.000 borsa cüzdandan 5.000 cüzdanın ilk saldırıda boşaltıldığını, ancak daha sonra yeniden doldurulduğunu bildirdi.

Analiz firması, 4 Şubat’ta attığı tweet ile bilgisayar korsanlarının çaldıkları 3.2 milyon dolar değerindeki token’ları büyük borsalarda tasfiye ettiğini, çoğu fonun Etherdelta, Binance ve Bitbox’a aktarılarak elden çıkartıldığını belirtti. 15 Ocak’ta bildirilen hack saldırısının ardından Cryptopia, kurum için soruşturma başlatmış ve olayı Yeni Zelanda’nın Yüksek Teknoloji Suçları Birimi ve Yeni Zelanda Polisi gibi devlet kurumlarına ve yetkililerine bildirmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x