Yükleniyor...

2019 Yılında Kripto Sektörünün En Etkili İsimleri Oldular

2019, Facebook’un Libra’sından dijital cüzdan Calibra'ya kadar farklı birçok yeniliğin yer aldığı kripto sektörünün önemli bir yılı oldu.

kripto sektörünün etkili isimleri 2019

2019, Facebook’un Libra’sından dijital cüzdan Calibra’ya kadar farklı birçok yeniliğin yer aldığı kripto sektörünün önemli bir yılı oldu. Hayatın her kesiminden teknoloji uzmanları, yatırımcılar, politikacılar ve vizyonerler kripto alanına girerek, kripto para birimi onaylama ve düzenleme açısından ilginç bir yıl geçirilmesini sağladı. Son 12 ayın da gösterdiği gibi, dünyanın en büyük kurumlarından ve işletmelerinden bazıları, dünya genelindeki kullanıcılara sundukları hizmetleri geliştirmek için aktif olarak blockchain teknolojisini kullanmak istiyor.

Bu kilit etkenlerin dünyaya yayılması nedeniyle, 2020’nin kitle blok zincirinin benimsenmesi açısından heyecan verici bir yıl olacağı tahmin edilmektedir. Peki kimler sektörde etkili çalışmalar yürüttü?

Kripto Sektörünün Etkili İsimleri

1) Jihan Wu: Bitcoin madenciliği için dünyanın en büyük bilgisayar çipi şirketi olan Bitmain’in CEO’su ve kurucu ortağıdır. Ekim ayında Bitmain, dünyanın en büyük Bitcoin madencilik tesisini kurmaya başlayacağını duyurdu.

2) Jack Dorsey: Twitter ve Square’in kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey ilk günlerden beri Bitcoin’in savunucusudur.

3) David Marcus: Facebook’un Libra ekibinin başıdır. Potansiyel olarak Facebook’un milyarlarca aktif kullanıcısına dijital para birimlerini tanıtmayı sağlayabilir.

4) Brian Armstrong: Dünyanın önde gelen dijital döviz bürosu Coinbase’in kurucu ortağı ve CEO’sudur. Vizyonu, kripto para birimini daha yaygın hale getirmeye büyük katkıda bulunuyor.

5) Vitalik Buterin: Ethereum’un kurucusu ve uluslararası kabul görmüş bir programcıdır.

6) Winklevoss kardeşler: Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşler de kripto para kullanımının benimsenmesi için çalışmalar yürütüyor.

7) Roger Ver (Bitcoin Jesus): Bitcoin, Bitcoin ile ilgili girişimler açısından önemli birisidir. Kendisi erken Bitcoin girişimcisi olarak da bilinir. Ayrıca Bitcoin.com ve Blockchain.com’un sahibidir.

8) Justin Sun: TRON’un kurucusu ve CEO’su ve aynı zamanda BitTorrent ve UTorrent’in sahibidir.

9) Charlie Lee: Blockchain endüstrisi üzerinde önemli ve kalıcı bir etki yaratmıştır. Kendisi Litecoin’in kurucusu ve uluslararası alanda tanınan bir uzmandır.

10) Kelly Loeffler: Geçtiğimiz günlerde Gürcistan’ın en yeni senatörü olarak yemin etti, ICE’nin bir iştiraki olan Bakkt’ın eski CEO’suydu ve kurum ve tüccarların dijital varlıklara erişimini artırmaya odaklandı.

11) Nick Szabo: Akıllı sözleşmeler olarak bildiğimiz şeyi yarattı.

12) Adam Back: Bir İngiliz kriptografı, cypherpunk ve kripto korsanı. Blockstream’in CEO’su ve Bitcoin tarafından kullanılan iş kanıtı sistemi olan hascash’in mucididir.

13) Joseph Lubin: Blockchain’deki en etkili ve popüler insanlardan biridir. Ethereum’un kurucu ortağıdır.

14) Charles Hoskinson: Tanınmış bir Blockchain geliştiricisidir. IOHK CEO’su ve Cardano’nun yaratıcısıdır.

15) Leon Li: Huobi’nin kurucusudur.

16) Arthur Hayes: BitMEX’in kurucu ortağı ve CEO’sudur.

17) Andreas M. Antonopoulos: Kripto para birimi alanında önde gelen düşünür ve konuşmacılardan biridir. Uluslararası kabul görmüş bir yazar, konuşmacı ve kripto uzmanıdır.

18) Fred Ehrsam: Kripto varlık yatırım şirketi Paradigm’un kurucu ortağıdır. Paradigm’dan önce Ehrsam, Coinbase’in kurucu ortağıydı ve daha önce New York’taki Goldman Sachs’da bir döviz tüccarıydı ve burada Goldman’ın elektronik pazar oluşturma platformunu alıp yönetti.

19) Herbert Sim: 2010 yılında kurulan dünyanın ilk blockchain ve kripto araştırma kağıtları deposu olan Crypto Chain University’nin kurucusudur. Herbert aynı zamanda birden fazla blockchain projesinin melek yatırımcısıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x