Yükleniyor...

2019’da Her Hafta Bitcoin Alsaydınız Karda Olurdunuz

Eğer haftalık Bitcoin satın alımlarınızı bir sürece yaysaydınız, yıl sonunda neredeyse yüzde 50 karda olurdunuz.

bitcoin yatırım scaled

Eğer haftalık Bitcoin satın alımlarınızı bir sürece yaysaydınız, yıl sonunda neredeyse yüzde 50 karda olurdunuz. Bu istatistik, satın alımları belli bir süreye yaymanın akıllıca olduğunu gösteriyor.

“Hepsini bir anda almak” yerine satın alımlarınızı bir sürece yaymak daha iyi bir strateji mi sağlar? Büyük alımlar yapmak, pazarın zamanlaması ile ilgili olarak fayda sağlar. Bununla birlikte, Bitcoin’in bir sürece yayılarak satın alınması, bu yıl yatırımcılar için büyük getiri sağlamıştır. Kripto para birimi konusunda önemli isimlerden birisi olan Anthony Pompliano (@APompliano) Twitter’da, “2019’da her hafta 10 dolarlık Bitcoin satın aldıysanız, şu anda yüzde 49’luk bir artış elde ederdiniz” ifadelerini kullandı.

Durum 2018’de çok daha kötü olmasına rağmen, maliyet ortalama stratejisi ayı piyasasının yüksekliği sırasında da işe yarayabilirdi. 2018’in başından beri her hafta 10 dolar değerinde BTC almış olsaydınız, şu anda yüzde 27 oranında bir artış elde etmiş olursunuz. Ancak, 2017’ye geri dönersek bu durum daha da iyi bir hale gelir. 2017’nin başından beri BTC için haftalık olarak 10 dolar harcadıysanız, şimdi yüzde 156 oranında yükselmiş olacaktınız. Bunlar şüphesiz etkileyici rakamlar ve Bitcoin’in gücünü uzun vadeli bir yatırım olarak gösteriyor. Son piyasa türbülansı ve pazardaki belirgin panik göz önüne alındığında, bu uzun vadeli perspektiflerin akılda tutulması önemlidir. Satın alımlarınızın maliyet ortalaması, 2018’de ayı piyasasının en kötüsünde bile işe yarar.

Bitcoin Yatırımında 2020’ye Dikkat

Bu yüzden, analistlere göre bütün bunları aklımızda tutarak, Bitcoin’i satmaktan korkmamalı ya da aceleye düşmememiz gerekir. Uzun vadeli eğilimler tutarlı kazanımlara işaret ediyor ve Mayıs 2020’de Bitcoin halvinge yaklaşırken, gelecek yılın özellikle dikkat çekici olma potansiyeli var. Bu nedenle Bitcoin’e ne zaman yatırım yapacağınız veya satın alımlarınızı nasıl zamanlayacağınız konusunda kafanız karışıksa, zaman içinde yatırımlarınızı tutarlı bir biçimde sürece yayın. Bu şekilde, günlük fiyat hareketleri üzerinden de stres yaşamazsınız. Bu, sadece uzun vadeli kar elde etmek için değil aynı zamanda öngörülemeyen pazar karmaşasına rağmen iç huzuru sağlamak için yararlı bir stratejidir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x