2019'da Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin'e Yatırım Yapacak • Coinkolik
Yükleniyor...

2019’da Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’e Yatırım Yapacak

2018'de Bitcoin fiyatı kripto kışının tam ortasında kaldı ve büyük oranda düştü.

2019 Bitcoin Kurumsal Yatırımcılar

2018’de Bitcoin fiyatı kripto kışının tam ortasında kaldı ve büyük oranda düştü. Ancak birçok yatırım uzmanı, kurumsal yatırımcıların piyasaya girmeye başlamasıyla 2019’da piyasadaki dalgalanmanın düşmesini bekliyor. Bazı finansal analizciler, Bitcoin’in kurumsal yatırımcılar tarafından yaratılan momentum nedeniyle Anka kuşu gibi yeniden ortaya çıkacağına inandığını belirtti. Avustralya’daki Apollo Capital Fund’ın yatırım sorumlusu Henrik Andersson, gelecek yıl boyunca kurumlardan kademeli bir evlat edinme göreceklerini belirterek fonlara yatırım yapan ilk ABD üniversitesinin bağışına sahip olduklarını dile getirdi.

JPMorgan: Bitcoin Ayıları Kurumları Korkuttu

Yaz boyunca Harvard, Yale ve Stanford’un milyarlarca dolarlık bağışları, kripto para birimlerine yatırım yaptıklarını açıkladıktan sonra Wall Street’in susmasına neden oldu. Kurumların sürü zihniyetinden dolayı analistler, hamlenin emekli maaşı fonları gibi diğer kurumsal yatırımcılar arasında zincirleme bir reaksiyona neden olabileceğini söylüyorlar. 2018’in sonunda beklenen kurumsal yatırımcıların girişi sert ayı piyasasından dolayı beklenmedik şekilde engellendi. JPMorgan Chase analisti Nikolaos Panigirtzoglou, kurumların uzun süren krizden korktuğunu bildiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Wall Street daha fazla kargaşaya hazır göründüğü için analistler, kripto varlıkların desteklenebileceği görüşündeler çünkü normal borsa ile korele değiller. Avustralya’nın ilk perakende kripto yatırım fonu Her Sermaye’nin müdürü Tom Surman, kripto paralar için kurumsal aşamanın sessizce başladığına inanıyor. Surman, Avustralyalı gazete The Australian Financial Review’e muazzam perakende tekliflerin ve kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasının anlamlı şekilde hareket ettirebilecek tek güç olduklarını söyledi.

Bununla birlikte, piyasa gözlemcileri ana akım kabulün piyasayı meşrulaştırmaya yardımcı olması için yasal düzenlemelere bağlı olduğunu söylüyorlar. Şu anda endüstrinin yavaş yavaş yasal düzenlemelere tabii olduğu da açıkça görülüyor. Aralık 2018’de ABD milletvekilleri, Bitcoin fiyat manipülasyonunu önlemek ve ABD’yi pazar lideri olarak konumlandırmak için yasa tekliflerini kongreye sundular. Kongre üyesi Darren Soto ve Ted Budd, ABD ekonomisinin güçlendirilmesi için derin potansiyelini görmezden gelinmemesi gerektiğini söyleyerek kripto paraları yaygınlaştırmaya çalışıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x