Yükleniyor...

2019’daki Bitcoin Çöküşünü Bilen Stratejistten Yeni BTC Fiyat Tahmini

Bitcoin'in geçen yıl %40'ın üzerinde düşeceği yönünde yaptığı doğru tahminlerle bilinen bir trader; bu sefer de başka bir tahminle geri döndü.

2019daki Bitcoin Cokusunu Bilen Stratejistten Yeni BTC Fiyat Tahmini

Bitcoin’in geçen yıl %40’ın üzerinde düşeceği yönünde yaptığı doğru tahminlerle bilinen bir trader; bu sefer de başka bir tahminle geri döndü. Trader bu sefer, Bitcoin’in 540.000 dolara doğru uzun vadeli bir yolda olabileceğini söylüyor.

Dave the Wave, Bitcoin’in hala benimsenme döngüsünün en erken aşamalarında olduğunu göstermek için zincir üstü pazar analisti Willy Woo tarafından paylaşılan bir tabloyu paylaştı.

Dave’e göre, Bitcoin’in pazar payı açısından büyümesi; son 11 yılda bir numaralı kripto para birimini satın alanların toplam pazarın %2,5’ini oluşturan yenilikçiler olarak görüldüğü için; aslında benimsenme yeni başlıyor.

Dave, S-eğrisini kullanarak; önümüzdeki on yıl içinde pazar payının daha büyük bir yüzdesini yakaladığı için Bitcoin’in değerinin 540.000 dolara fırlayacağını tahmin ediyor.

Dave, Bitcoin’in şu anki değeri olan 10.800 dolardan devasa bir şekilde %4.900 artacağını görüyor. Tahminleriyle ünlü kripto para stratejisti, Bitcoin’den beklemediği için stok akış modeline (S2F) karşı şüpheci tavırlar sergilemeye devam ediyor. Bilindiği üzere bu model Aralık 2021’e kadar lider kripto para biriminin 100.000 dolara ulaşacağını öngörüyor.

btc usd

Dave the Wave, PlanB’ye meydan okuyarak Aralık 2021’e kadar bir fiyat tahmini vererek karşılaştırma yapılmasını istedi:

“Tamam, Aralık 2021’e kadar olan tahminlerimizle kendimizi ortaya koyalım. S2F modeli 100.000 dolardan büyük olacak diyor, ben ise 100.000 dolardan küçük olacak diyorum.”

Dave, kendi belirlediği kriterlerin kripto para topluluğundaki kullanıcıların modele körü körüne inanmasını engellemek için belirlendiğini vurguluyor.

“Bir dogma haline gelmediği sürece, yatırım yaparken s2f fiyat tahmininin fazlasıyla cömert bir tahmin olduğunu görüyoruz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x