Yükleniyor...

2020’de Güçlü Yükseliş Seyrini Sürdürmesi Beklenen 2 Altcoin

2020'nin altcoin’ler ve genel olarak kripto piyasası için iyi bir yıl olacağı yılın ilk gününden bu yana hissediliyor.

2020 Altcoinler

2020’nin altcoin’ler ve genel olarak kripto piyasası için iyi bir yıl olacağı yılın ilk gününden bu yana hissediliyor. Özellikle altcoin’ler gösterdikleri performans ile en büyük kripto para Bitcoin’e tabiri caiz ise taş çıkarttı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Uzmanlara göre, 2020’de sürpriz bir ralli yapan ve bu güçlü yükseliş seyrini sürdürmesi beklenen iki altcoin ICON (ICX) ve Tezos (XTZ). İşte ICON ve Tezos’un bu yıl inanılmaz bir performans sergileyebileceğini gösteren gelişmeler.

ICON (ICX)

ICON’un yerel token’ı ICX, Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 13,16 dolara ulaştı ve Güney Kore’nin Ether’i (ETH) olarak adlandırılmaya başlandı. Fakat zirveden sonra ICX değerinin %99’undan fazlasını kaybetti.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde kripto para yüzde 200’ün üzerinde değer kazandı ve uzmanlar tarafından çok kritik seviye olaran nitelendirilen 0,18 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Analistlere göre, ICX kısa vadede 0,28 ila 0,30 dolar seviyelerine çıkabilir ama eğer ki 0,35 ila 0,40 dolar arasında destek bulabilirse uzun vadeli bir boğa koşusu başlayabilir.

ICON fiyatlarındaki son artışın iki nedeni var; ilk olarak, kripto para biriminin arkasındaki ekip, ICX’in kitlesel benimsenmesini artırmayı amaçlayan birçok gelişmeye imza attı; ikincisi ise jeopolitik gelişmeler. Güney Kore hükümeti Blockchain teknolojisinin büyümesini teşvik etmeyi planladığını duyurdu ve ICON’un planları ve projesinin odağı Güney Kore hükümetinin hedefleriyle tamamen uyumlu görünüyor.

ICON ekibi kısa süre önce kripto paranın performansını artırmak için bir ürün ve hizmet listesi paylaştı. Listede, ICONex, çoklu kripto para destekli cüzdan, LoopChain patentli bir Blockchain Core Engine’i, ICONick cüzdan adresi için benzersiz bir cüzdan tanımlayıcısı, Chain ID, 26 yerli menkul kıymet şirketi ile dünyanın ilk Blockchain ortak sertifika hizmeti ve daha fazlası yer alıyor. Analistlere göre, tüm bu önemli gelişmeler ışığında ICON’un kabulü artacak ve artan kabul fiyatlara yansıyacak.

Tezos (XTZ)

Aralık 2018’de tüm zamanların en düşük seviyesine görülen ve kripto piyasasında 22. sıraya kadar gerileyen Tezos, 2019 boyunca toparlanmadı. 2019 yılının Kasım ayında yükseliş için destek bulan kripto para o zamandan beri yükseliş trendinde ve trendle birlikte geçen yıldan bu yana %1000 yaparak 10. sıraya kadar çıktı.

Tezos yıl başından bu yana ise %200 değer kazandı ve aynı zamanda piyasadaki en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri haline geldi. Uzmanlar bu yükselişin ardındaki nedeni henüz tam olarak saptayabilmiş değiller ancak birçok sektörden gelen olumlu duygular bu havanın oluşmasında büyük pay sahibi gözüküyor. Tezos, ayrıca Şubat ayı başlarında 2,59 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve teknik analiz bakımından 3,1 dolar civarında olan önceki direnç artık XTZ fiyatı için desteğe dönüştü. Bu sebeple yükseliş trendinin sürmesi bekleniyor.

Tezos’un geçen yılın ortasından bugüne kadarki mükemmel yükselişi 14 aydan kısa bir sürede yatırımcılara %2000’in biraz altında bir getiri sağladı ve bu rakamlar uzmanlara göre benimsemeyi daha çok arttıracak olan fitili ateşledi. Kripto para biriminin benimsenmesinin artması yükselişin devam edeceğinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x