Yükleniyor...

2020 Yılı Altcoin’ler İçin Ölüm Yılı mı Olacak?

2020 yılı altcoin için nasıl bir yıl olacak?

2020 altcoin

2020 yılı altcoin için nasıl bir yıl olacak? Bir kripto varlığının yatırımcılara cazip gelmesi için likiditeye sahip olması gerekir. Günlük hacim yoksa, ticaret yapmanın da bir anlamı yoktur. Son bulgular altcoin’lerin yüzde 95’inin bu kategoriye girdiğini göstermektedir.

Tradingview.com‘a göre, bugünün küçük düşüşü ile bile Bitcoin’in pazar hakimiyeti hala yüzde 70’in üzerinde. Bu, yine, altcoin’lerin cezalandırıldığı anlamına geliyor.  2019, altcoinler için korkunç bir yıl oldu, çoğunluğu yılı başladığından daha düşük bir şekilde bitirdi. Gelecek yıl, likidite ve hacimler dramatik bir şekilde düştükçe, bu durum çoğunluğu için daha da kötü bir hale ulaşabilir.

Çoğu Altcoin Sıfıra Doğru Gidiyor

Yılın başlarında, kripto analisti Willy Woo, altcoinlerin likiditesine baktı ve bunların yüzde 99’unun düşük likiditeye sahip oldığunu gördü. Bugün, Blok’un araştırma direktörü Larry Cermak, bununla bu konuya devam etti. Ona göre çoğu altcoin fiyata göre değil, likidite açısından sıfıra gidecek. Kripto paraların% 95’inin neredeyse hiç likiditesi yok. Likiditesi olan yüzde 2’lik kısmın da oldukça az bir likiditesi var. Shitcoinlerin çoğu, 0’ı vurmaktan değil de likiditesizlikten ölecek.

Bu yazının yazıldığı sırada Coinmarketcap 4 bin 960 kripto para ve token listeliyor. Bu altcoinlerin sadece ilk 20’si ölçülebilir likiditeye sahip. Bitcoin şu anda birleştirilen diğer altcoin’lerin daha fazlasına denk geliyor. Hatta BTC, Ethereum’dan beş kat daha fazla likiditeye sahip.  Bitcoin ayrıca XRP, BCH, Litecoin ve EOS dahil olmak üzere diğer tüm kripto para birimlerinin 10 katından fazla likiditeye sahiptir. Analistlere göre ölümler likidite açısından gelecek ve gelecek yıl hayatta kalma olasılığı düşük binlerce altcoin var.

2019’un sonu, bir avuç altcoin hariç herkes için 2018 kripto kışının tekrarı oldu. Bir yıl daha yaşayabilecek olanların fiyat hareketini beslemek için aktif olarak alınıp satılması gerek. Geri kalanların yavaş yavaş hafızadan kaybolmaları ve kripto kirliliği yığınına eklenmesi muhtemel.

Sizce 2020’de kaç altcoin ölecek? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner