Anasayfa Altcoinler 2020'de Bitcoin'den Daha İyi Performans Göstermesi Beklenen Altcoin’ler

2020’de Bitcoin’den Daha İyi Performans Göstermesi Beklenen Altcoin’ler

Bitcoin (BTC) şüphesiz kripto pazarındaki en büyük ve en ünlü kripto para birimi, BTC diğer tüm altcoin’ler için ölçüt halinde. Yeni Bitcoin arayışı uzun zamandır devam ediyor. Ortaya çıkan tüm altcoin’lerin amacı BTC’ye rakip olmak. Bir şekilde hepsi BTC’nin üstünde konumlanmaya çalışıyor. Bununla birlikte, bu çabaların çoğu, Bitcoin, yatırımcıların en sevdiği ve en büyük kripto para birimi olmaya devam ettiği için boşuna gibi duruyor. Bitcoin’in hakimiyeti ne olursa olsun, performans söz konusu olduğunda tabi ki de sertifikalı bir kral değildir.

2020, kripto piyasası için iyi bir yıl olacak gibi duruyor ve bazı altcoin sezonunun başlaması bekleniyor.

Aşağıda bu yıl Bitcoin’den daha iyi performans gösterebilecek altcoin’ler listeleniyor:

  1. Komodo (KMD)

Komodo, blockchain altyapısının geliştirilmesine uçtan uca bir çözüm sunma amacıyla oluşturulan bir kripto para birimidir. Altcoin’in fiyatı, Ekim 2019’da 6 bin 330 satoshi destek alanının altına inerek 5 bin 330 satoshi’ye düştü. Bununla birlikte daha sonra para birimi fiyatı yukarı doğru bir hareket başlattı ve Kasım ayında en yüksek seviyeye çıktı. Komodo’nun fiyat hareketi genellikle büyük yükseliş eğilimleri içeriyor. Komodo şu anda yaklaşık 0,579958            dolar değerinde işlem görüyor. Kripto uzmanları, madeni paraların fiyat hareketine ve beklenen gelişmelere dayanarak, dijital madenin bu yıl sonuna kadar mevcut fiyatının kabaca dört katı değerinde olacağını tahmin ediyor.

  1. Matic (MATIC)

Blockchain ölçeklenebilirlik projesi Matic Network’ün yerel bir simgesi olan Matic, geçen yıl neredeyse yüzde 300 oranında bir değer artışı sağladı. Dijital para, merkezi olmayan uygulamaları güvenli bir şekilde dağıtmak ve çalıştırmak için bir yol sunarak geliştiricileri kendisine çekmeyi başardı. Bununla birlikte, madeni para, önümüzdeki birkaç ay içinde değerinin yüzde 705’ini kaybetmeye başladı ancak bu, Binance dahil olmak üzere çeşitli borsalarda listelenmesini engellemedi.

Madeni para, kasım ayında yükseliş eğilimine geri döndü ve 8 Aralık 2019’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,042 dolara ulaştı. Yılı çok iyi bitiren Matic, bu yıla daha güçlü bir şekilde başladı. Matic şu an CoinMarketCap verilerine göre 0,0162 dolardan işlem görüyor.

  1. Bitcoin Cash (BCH)

Bu yılın başından beri Bitcoin Cash yüzde 78’in üzerinde büyüme sağladı. Geçen yılın Eylül ayında kaybedilen yüzde 50 değerinin ardından dijital madeni para düzenli bir yükselişe geçti. Bitcoin Cash, fiyat artışını 150 dolardan 322 dolara yükseltti. Dijital madeni para, geçen hafta fiyatta yüzde 40 artış kaydetti ve 24 saat boyunca yüzde19 artış gösterdi. Bitcoin Cash’in son fiyat artışı da son gelişmelerden kaynaklanıyor ve uzmanlar dijital para için bir sonraki destek seviyelerini arıyor. Bitcoin fork’u olan Bitcoin Cash’in de bu yıl Bitcoin’in merakla beklenen halving etkinliğinden faydalanması bekleniyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

775BeğenenlerBeğen
197TakipçilerTakip Et
12,173TakipçilerTakip Et
72AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar