Yükleniyor...

2020’de Gerçekleşmesi Beklenen Üç Önemli Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini

Bitcoin genellikle yıla yatırımcıların karar verme sürecine rehberlik etmek için bir dizi uzman fiyat tahmini ile başlar.

2020de Gerçekleşmesi Beklenen Üç Önemli Bitcoin BTC Fiyat Tahmini

Bitcoin genellikle yıla yatırımcıların karar verme sürecine rehberlik etmek için bir dizi uzman fiyat tahmini ile başlar. Bu yılda birçok tahmin yapılsa da üç tanesi önemli ölçüde ön plana çıkıyor.

Ross Ulbricht – BTC 100.000 Dolar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ross Ulbricht, FBI’ya göre Bitcoin kullanarak yasadışı mal ve hizmet ticaretini kolaylaştıran meşhur İpek Yolu Pazarının (Silk Road) kurucusuydu. İşletmesi Bitcoin’e gerekli popülerliği verdi ve bir noktada fiyat artışında önemli bir rol oynadı.

Bugün Ulbricht ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası ile 40 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ona göre, herhangi bir potansiyel fiyat hareketini analiz etmeyi kolaylaştıran bazı günlük Bitcoin grafikleri olabilir.

Ross Ulbricht daha önce Bitcoin’in teknik ve temel analitik becerilerini kullanarak 2020’de veya 2020 civarında 100.000 dolara yükseldiğini tahmin ediyordu. Ancak Ulbricht, fiyatı, fiyat eğrisinden aşağıya gönderen COVID-19 salgınının etkisiyle öngörüsünü revize etti. A-B-C düzeltici sayımın Elliott Dalga Teorisi’ni (Elliott Wave Theory) kullanarak, Bitcoin’in şu anda “Wave II” de olduğunu ve fiyatın 1.200 dolara kadar düşebileceğini belirtti.

Elliott Dalga Teorisi, tahminlerde bulunmak için dalgalarda tezahür eden kalabalık psikolojisini kullanır. Ulbricht, düzeltmenin Haziran 2020’ye kadar bitebileceğini, ancak 2021’e kadar uzayabileceğini belirtti.

Changpeng Zhao – Olumlu Fiyat Eylemi

Changpeng Zhao, kripto para borsası Binance’nin CEO’sudur. Zhao’ya göre, Bitcoin için daha iyi günler geliyor. Herhangi bir fiyat aralığı belirtmese de değerlendirmesi oldukça olumluydu. Zhao, bu yıl gerçekleşmesi planlanan Bitcoin’in yarılanmasının, BTC fiyatını yeni bir yüksekliğe fırlatabileceğini belirtti.

CZ’ye göre, tarihsel olaylar her zaman tekrarlamazlar, bu yüzden Bitcoin’in önceki yarılanmalarına bakarak karar vermek iyi bir tercih değil. CEO bu durumu şu şekilde açıkladı:

İktisat teorisi bu fiyat tahminini desteklese de, “bu sadece bir teori”, ancak “yarılanma sonrası madencilik ödülü 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek, bu durum, madencilik maliyetinin iki katına çıkacağı anlamına gelir. Hiçbir rasyonel üreticinin varlığını maliyetinden daha düşük fiyatlandırmayacağı göz önüne alınırsa Bitcoin fiyatı yükselecektir.

Madencilik ödülünün azalması, sürekli artan kullanıcılarla ilgili olarak sınırlı bir tedarik sağlayacaktır. Changpeng Zhao, fiyatın artacağından emin, ancak yatırımcılar çok fazla dikkatli olmalı.

Gunther Sonnenfeld – Bitcoin 15 Bin Dolar

Gunther Sonnenfeld, Novena Capital’in kurucu ortağıdır. Bitcoin’in yılı 15.000 dolar ile 20.000 dolar fiyat aralığında tamamlayacağını tahmin etti. Sonnenfeld’a göre, Bitcoin fiyatının üzerinde, madencilik havuzundaki bir değişiklik ve yarılanma olayı anahtar bir rol oynayacak.

Uzmanlardan gelen tüm tahminlerin tutmadığını göz önünde bulundurmak gerekir. Fiyatı birden fazla faktör tarafından belirlendiği için Bitcoin oldukça öngörülemez olabilir.