Yükleniyor...

2020’de ve İleriki Yıllarda İzlenmesi Gereken 5 Altcoin

2020 yılı kripto para birimleri için olaylı bir yıl oldu.

2020de ve Ileriki Yillar Icin Izlenmesi Gereken 5 Altcoin

2020 yılı kripto para birimleri için olaylı bir yıl oldu. Bazıları son derece iyi iş çıkardılar, bazıları ise yıl başından beri negatif fiyat hareketi gördü. İyi iş çıkaranlar arasında, yıl içinde daha da iyisini yapma şansı daha yüksek olanlar var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızda uzmanların görüş ve analizlerine dayanarak; belirttiğimiz kripto para birimlerinin en önemli ilk 5 altcoin’ini vurgulayacağız. Finansal bir tavsiye olarak görülmemesi ve hiçbirinin bir yatırım olarak bir tavsiye niteliği taşımaması göz önüne alındığında; bu varlıkları yakından izlemek ve kişisel bir şekilde araştırarak kendi kararlarınızı vermeniz faydalı olabilir. Şimdi gelin, bu altcoin’lere bakalım.

Chainlink (LINK): Chainlink , yalnızca akıllı sözleşmeleri gerçek dünya verileriyle bağlamak amacıyla kurulmuş merkezsiz bir oracle ağıdır. Yerel token’ı olan LINK, ağın bütünlüğünü koruyan düğüm operatörlerine ödeme yapmak için kullanılır. Bir ERC20 token’ı olarak, Ethereum blok zincirinde çalışır ve şu anda önde gelen kripto paralardan biridir çünkü giderek daha fazla insan DeFi token’larına katılmaya devam eder.

Birçok analist, onu en parlak geleceğe sahip token’lardan biri olarak gösterdi. Bunların arasında yerli kripto para topluluğundan Kripto Emre de vardı. Yabancı bir analist de, gelecekte en iyi kripto para birimi olarak LINK’in Bitcoin’i geride bırakabileceğini söyledi. Aynı analist, LINK’in 2020’nin sonunda 32 dolara kadar yükselebileceğini tahmin etti.

Şimdiye kadar Chainlink, 2020’de yılın başında 2 doların altından yaklaşık 20 dolara yükselen, en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biridir. Önemli ölçüde geri çekilmesine rağmen, yakında yeniden yükselişe geçeceğine dair artan bir güven vardır.

Horizen (ZEN): Horizen, kullanıcıları katkılarına göre ödüllendirerek kripto para birimi ve blok zinciri alanında eşitlik ve adalet sağlamak için inşa edilmiş bir başka ilginç kripto para birimi projesidir. Aynı zamanda Bitcoin gibi bir Proof-of-Work projesidir, yani token’lar 4 yılda bir yarılanarak çıkarılır.

Horizen işletmelerin ve geliştiricilerin, kullanıcılara tam gizlilik sunarak, tamamen dağıtılmış Horizen zincirinde güvenli ve kolay bir şekilde projeler oluşturmasına olanak tanır. İnternette dağıtılmış sistemlere ve gizliliğe olan artan ihtiyaç nedeniyle, yerel token ZEN’in gelecekte daha değerli olması bekleniyor. Daha önce çökmeden önce 60 doların üzerine çıktı.

Şimdi biraz düşmesine rağmen, Grayscale CEO’su Barry Silbert mevcut durumunu Bitcoin’in 7 dolar olduğu zamanla karşılaştırıyor. Silbert gibi bir kripto para devinden böyle bir cümle duymak, varlığın kesinlikle izlemeye değer olduğu anlamına gelir.

Tezos (XTZ): Tezos şu anda trader’ların en sevdiği kripto para birimlerinden biridir. Bunun nedeni, DeFi varlıkları tarafından tetiklenmiş olabilecek son fiyat performansından kaynaklanmaktadır. DeFi projelerinin kurulması için bir platform görevi gören bir proje olarak, DeFi genişlemeye devam ettikçe büyüyeceğini söyleyebiliriz.

XTZ, piyasanın geri kalanı gibi geri çekilmeden önce, geçtiğimiz günlerde 2020 yılı için yeni bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı ancak kripto para varlığını çevreleyen iyimserlik de göze çarpıyor. Bu dijital varlığı hem kısa hem de uzun vadede, en parlak geleceğe sahip kripto para birimlerinden biri olarak düşünebilirsiniz.

Ethereum (ETH): Ethereum , kripto para birimi alanında DeFi’ın “babası”dır. Tüm ERC-20 token’ları blok zinciri üzerine inşa edilmiştir ve bunlardan daha fazlası her gün oluşturulur. DeFi token’larının çoğalması nedeniyle Ethereum ağında çeşitli değişiklikler gözlemlenmiştir.

Şu andaE thereum meraklıları, varlığın bu haliyle değersiz olduğu ve yakında tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 1.432 dolara geri döneceği görüşünde. Birkaç gün önceki yoğun yükseliş sırasında, varlık 400 dolar seviyesini geçti ve mevcut geri çekilmeden önce 500 dolara yükselmesi bekleniyor.

Bundan sonra, geri çekilme olabilir ve iyimser yatırımcılar bunu büyük bir kırılma noktası olarak görmektedir. Bu nedenle ETH’yi izlemek, önümüzdeki aylarda, hatta yıllarda faydalı olabilir.

Cardano (ADA): Cardano , ADA’nın yerel token’ı olarak dünyaya değer katmaya odaklanan başka bir blok zinciri projesidir. Diğerleri gibi bu proje de değer yaratma yoluyla geçerlilik kazanmaya devam ederken; bu yıl da bazı fiyat seviyelerinden geri çekildi. Kurucusu ve CEO’su Charles Hoskinson, ADA için başka hiçbir projede bulunmayan inovasyon ve kullanım durumlarını getirerek; onu yakın gelecekte en iyi kripto para birimi yapmaya kararlı görünüyor.

Hoskinson’ın hayali gerçeğe dönüşürken, ADA’nın fiyatının da yukarı yönde önemli bir artış görmesi çok muhtemeldir. “Maddi kazançlar arayanlar” için bu, dikkat edilmesi gereken başka bir seçenek olabilir. ADA ile ilgili harika olan şey, yukarıda bahsedilen diğer para birimlerinden çok daha ucuz olması ve neredeyse herkese alım için bir fırsat vermesidir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x