Yükleniyor...

2020’nin En Kötü Altcoin’i Olan XRP’de Durumlar İç Açıcı Gözükmüyor

Ripple'ın tedavüle koyduğu önemli miktarda XRP tokeni, altcoin’in potansiyelini etkiliyor.

2020nin En Kötü Altcoin’i Olan XRP’de Durumlar İç Açıcı Gözükmüyor

Ripple’ın tedavüle koyduğu önemli miktarda XRP tokeni, altcoin’in potansiyelini etkiliyor. Ripple’in XRP’nin benimsenmesini hızlandırmak için gösterdiği iyi çabalara rağmen, üç numaralı altcoin, yeni bir düşüş trendine sıkışmış durumda.

Dolaşımdaki Yüksek XRP Seviyeleri

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yakın tarihli bir Messari raporu, XRP’nin 2020’nin ilk çeyreğinde en kötü performans gösteren kripto paralardan biri olduğunu açıkladı. Ripple son zamanlarda “disiplinli, sorumlu paydaşlar” olmayı taahhüt etse de, 2016’dan bu yana satılan 1.2 milyar dolarlık XRP değerinin, tokenin üst potansiyelini tehlikeye attığı görülüyor.

Sınır ötesi havaleler tokeni, yılı yaklaşık 0,19 dolarda açarak Şubat ortasında 0,35 dolara kadar yükseldi. Bununla birlikte, fiyatı Mayıs 2017’den bu yana görülmeyen seviyelere ulaşan XRP Kara Perşembe (12 Mart)  günü %70 oranında düştü. Çöküşün ardından XRP, ilk çeyreği %10’luk negatif bir getiri ile sonlandırdı.

Ripple’ın talep üzerine likidite çözümünün benimsenmesini genişletmek için çektiği önemli ortaklıklara rağmen, altcoin hala kötü performans gösteriyor. XRP’ye olan ilgi azalıyor gibi göründüğü için, birçok yatırımcı ikinci çeyrek fiyatının düşük seviyelere ulaşmaya devam edip etmeyeceğini merak ediyor.

Düşüş Trendi Devam Edebilir

Uzun vadeli bir perspektiften bakıldığında, XRP Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,5 dolara ulaştığından beri aşağı doğru işlem görüyor. O zamandan beri, bir dizi düşük ve düşük yüksek seviyelere ulaştı.

Sınır ötesi havale tokeninin 15 Şubat’ta ulaştığı en yüksek seviyesi 0,35 doların üzerine kapanmasına izin verecek bir yükseliş eğilimi, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcı olarak düşünülebilir. Bu gerçekleşene kadar, düşüş trendi devam edecektir.

XRP’de Teknik Durum

Bu arada, XRP yükselen bir kama modelinden kopuyor gibi görünüyor. Bu teknik oluşum, son birkaç hafta içinde görülen fiyat hareketinin doğrudan bir sonucu olarak gelişti. Bir trend çizgisi ilgili yüksekleri birleştirirken diğeri düşükleri birleştiriyor.

Yani popüler altcoin düşük trend çizgisinin altına düştüğü için, 0,15 dolarlık bir hedefe gerilemek için %24 daha düşebilir. Bu hedef, kama yüksekliğini en kalın noktasında ölçerek ve kopma noktasına bu mesafeyi ekleyerek belirlenir.

XRP İyileştirmeleri

Piyasayı tokenlerle doldurduktan sonra Ripple, çeyrekten çeyreğe satılan XRP miktarını önemli ölçüde azalttı. Şirket, 2019’un dördüncü çeyreğinde XRP’de 13 milyon dolar sattı. Bu meblağ, bir önceki çeyreğe göre yüzde 80 düşüş gösterdi.

Ripple bu kripto para biriminin seyrini değiştiremediğinden, bu çabalar boşuna görünüyor. XRP, 2018’in başında başlayan düşüş trendinden çıkmadan bir dizi düşük alçak seviyeler oluşturmaya devam ediyor.

XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığı konusunda devam eden bir dava ve Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, firmanın bu tokeni satmadan kârlı veya nakit akışı pozitif olmayacağını belirten açıklamaları, yatırımcılara, bu tokenin olumsuz potansiyelini göstermektedir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x