Yükleniyor...

2022 Yılında, Kripto Hırsızlığı 2 Milyar Doları Aştı!

Crystal Blockchain tarafından hazırlanan raporda, bu yıl gerçekleşen kripto hırsızlığında 2 milyar doların buharlaştığı belirtildi.

2022 Yilinda Kripto Hirsizligi 2 Milyar Dolari Asti

Crystal Blockchain tarafından hazırlanan raporda, bu yıl gerçekleşen kripto hırsızlığında 2 milyar doların buharlaştığı belirtildi.

Kripto ayı piyasasının etkileri, son zamanlarda oldukça ağır işliyor. FTX ve Terra krizlerinin etkilediği ve ABD‘nin uyguladığı faiz hamlesinin perçinlediği ayı piyasası devam ediyor. Bu yıl, milyonlarca kripto yatırımcısı zarar etti. Ayrıca, birçok kripto kuruluşu da iflas bildirmek zorunda kaldı. Diğer taraftan, hack saldırıları, dolandırıcılık ve hırsızlık da kripto endüstrisini olumsuz yönde etkiledi. Crystal Blockhain tarafından hazırlanan raporda, kripto hırsızlarının bu yıl 2 milyar doları ele geçirdiği belirtildi.

Bu Yıl, Kripto Endüstrisinden 2 Milyar Dolar Çalındı

Araştırma ve analiz kuruluşu Crystal Blockchain, 2022 yılına dair hazırladığı raporda kripto hırsızlarının 2 milyar dolarlık bir varlığı çaldığını belirtti.

Crystal Blockchain CEO’su Marina Khaustova, “2022, yalnızca kripto varlığı ve blockchain alanında değil, aynı zamanda ekonomik ve sosyal açıdan da en sismik olaylardan bazılarına tanık oldu.” dedi.

Araştırma kuruluşu çalışmasının, bu yıl neler olduğuna dair ve ileriye dönük neler olabileceğine dair bir netlik kazandırmayı amaçladığını belirtti.

Rapor, 2022 yılında kripto alanına odaklanan hırsızların, dolandırıcıların ve hacker’ların sayısında artış yaşandığını öne çıkardı. Bu artışın etkisiyle, birçok düzenleyici ve denetleyici kırmızı butona basmak zorunda kaldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner