Yükleniyor...

2022’de DeFi Hack’lerinden 6 Milyar Dolar Çalındı

Kripto veri analisti Kofi'ye göre, DeFi saldırıları 2022'de 6 milyar doları aştı.

Kendini 22En Guvenli22 Ilan Eden DeFi Platformu Hacklendi

Kripto veri analisti Kofi’ye göre, DeFi saldırıları 2022’de 6 milyar doları aştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DefiLlama’ya katı veren analist Kofi’nin verilerine göre, merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemi, 2022’de çalınan fonların toplam değeri 6 milyar doları aştığını bildirdi.

DeFi Hack’leri 2022’de Can Yaktı

Geçtiğimiz yıl kripto para sektörünün acı çektiği bir yıl oldu. İflaslar, hack’ler ve daha niceleri.

Merkeziyetsiz finansın hack’lenmesine dair verilerine göre geçtiğimiz 2022 yılında merkeziyetsiz finans alanında yaşanılan hack’lerle birlikte 6 milyar dolardan fazla para çalındı.

2022 yılına, bir dizi yüksek profilli saldırı ve güvenlik ihlali damgasını vurdu. Ronin hack’i, yılın en büyük DeFi felaketi olarak gösterildi. DeFi verilerini derleyen Kofi’ye göre 6 milyar dolarlık rakam, çalınan fonların ilk çalındıkları andaki değerini temsil ediyor. Bir kripto analisti olan Nelson Ijih, diğer kripto hackleri dahil edilirse rakamın daha da yüksek olacağını söyleyen bir tweet attı.

DeFi hacker’ları, Web3 projelerindeki güvenlik açıklarından yararlanmak için çok farklı teknikler kullanarak saldırılar gerçekleştirdi. Bununla birlikte, yılın en önemli ve pahalı hack’lerinin çoğu üç kategoride değerlendirildi. Kategoriler ise: bozulan köprüler, güvenliği ihlal edilmiş anahtarlar ve ani ödünç verme istismarları.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x