21 Yaşındaki Genç 1 Milyon Dolar Değerindeki Kripto Parayı Çaldı! • Coinkolik
Yükleniyor...

21 Yaşındaki Genç 1 Milyon Dolar Değerindeki Kripto Parayı Çaldı!

New York'da yaşayan ve 21 yaşında olan Nicholas Truglia, SIM swap (SIM kopyalama) yöntemini kullanarak tam 1 milyon dolar değerindeki kripto parayı çaldı.

Kripto Para Hırsızlığı

New York’da yaşayan ve 21 yaşında olan Nicholas Truglia, SIM swap (SIM kopyalama) yöntemini kullanarak tam 1 milyon dolar değerindeki kripto parayı çaldı.

New York’un lüks 42. caddesi Manhattan’da yaşayan Truglia, altı kişiye ait akıllı telefona izinsiz erişim sağlamayı başardı. Genç, kurbanlardan birinin mobil cihazından kişisel bilgileri aldıktan sonra 1 milyon dolar değerindeki kripto parayı çaldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Truglia’nin ilk kurbanı San Francisco’nun Silikon Vadisinde yaşayan ve varlıklı bir yönetici olan Robert Ross’du. Ross, Truglia’nın telefonuna girerek özel şifrelerini ve diğer kişisel bilgilerini çaldığını iddia ediyor.

Yetkililere göre 21 yaşındaki genç, San Francisco merkezli kripto borsası Coinbase ve New York merkezli trading platformu Gemini’deki hesaplarından dijital varlıklarla toplamda 1 milyon dolar çaldı.

Kolluk kuvvetleri Truglia’yı takibe aldı ve teknolojik suçlalarla mücadele ekibi olan REAK Görev Gücü tarafından gözaltına alındı. Manhattan’da tutuklu bulunan gencin duruşması Kaliforniya’da gerçekleştirilecek. Gencin 21 farklı suçla yargılanacağı belirtiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x